Podatek od miłości 2018

2018

Big 0a4c6bc9 a1b8 4330 a4a7 99ea1ec81e91
57
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 11 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
3
Neutralne
6
Negatywne
2
  • Polska premiera 26 sty 2018 (2018-01-26)
  • Światowa premiera 20 kwi 2018 (2018-04-20)
  • Gatunek Komedia, Romans
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Bartłomiej Ignaciuk
  • Scenariusz Piotr Bronowski, Katarzyna Krzysztopik
  • Aktorzy Grzegorz Damięcki, Aleksandra Domańska, Roma Gąsiorowska

Surowa inspektor Klara (Aleksandra Domańska) ściga domniemanego oszusta podatkowego – cynicznego, acz pełnego uroku Mariana (Grzegorz Damięcki), który przez niefrasobliwość i dobre serce popadł w kłopoty podatkowe. Kiedy los „ściganego” wydaje się przesądzony, nieoczekiwanie i wbrew wszelkim regułom Klara i Marian zakochują się. Uruchomi to ciąg komicznych wydarzeń, które odmienią życie bohaterów. On dla dobra sprawy może zostać facetem do towarzystwa. Ona może trafić do więzienia. Czy tak się stanie?

Recenzje

70

Pomimo nieudanej ekspozycji, kilku kadłubkowych wątków i paru chybionych linijek tekstu, ten podatek warto zapłacić. Jeśli reżyser nie zdejmie nogi z gazu, zwróci się z nawiązką.


70

"Podatek od miłości" jest przyjemnym kinem rozrywkowym. W dodatku to jedna z nielicznych produkcji z gatunku komedii romantycznej, która nie obraża inteligencji widza.


67

Przez zeznane podatkowe do serca? Na tle rodzimej konkurencji ta komedia romantyczna wypada więcej niż przyzwoicie.


60

Zakończenie pozostawia niesmak, bo reżyser mógł wygasić ekran dwa ujęcia wcześniej, na wpatrującej się w siebie głównej parze, zamiast wciskać product placement Stena Lines.


60

Podatek od miłości jest naiwny, ma kilka dziur logicznych, to zaurocza ciepłymi bohaterami. Kino długo musiało czekać na Grzegorza Damięckiego (i choć nie jest to rola marzeń), ale warto było.


60

Do połowy udana polska komedia romantyczna z fajnymi głównymi bohaterami. Potem się posypało.


60

"Podatek od miłości" ma swoje wady, ale nie zmienia to faktu, że dostarcza miłej i niezobowiązującej rozrywki.


60

Podatek od miłości to sprawnie zrealizowana produkcja, zaskakująca nie tylko świetnie dobranym duetem bohaterów, ale także dobrymi dialogami i historią, która choć jest schematyczna, to potrafi dostarczyć rozrywki.


50

Podatek od miłości to pospolite kino, które stawia nieśmiało marzenia i miłość na pierwszym planie, zapominając przy tym o elemencie zaskoczenia.


40

Podatek od miłości da się przełknąć, ale nie bez guli w gardle, jeżeli chcemy pomyśleć w kinie. Jeżeli chcemy się zabawić, to aktorzy nam to zapewnią.


30

Wycięty wprost z instruktarzu scenopisarstwa dla początkujących, nie oferuje widzom nic poza brakiem wstydu, ale to już coś, gdy mówimy o bijących szczyty popularności produkcjach sygnowanych inicjałami Vegi.


Proszę czekać…