Syn Królowej Śniegu 2017

2017

Big 1d003564 7012 45b7 9149 94651816b13a
32
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 2 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
0
Negatywne
2
  • Polska premiera 19 sty 2018 (2018-01-19)
  • Światowa premiera 05 sie 2017 (2017-08-05)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Robert Wichrowski
  • Scenariusz Robert Wichrowski, Paweł Sala
  • Aktorzy Michalina Olszańska, Franciszek Pieczka, Anna Seniuk

Akcja filmu rozgrywa się w dwóch przeplatających się ze sobą wymiarach - realistycznym oraz poetycko-baśniowym. Siedmioletni Marcin (Maciej Bożek), spragniony miłości i ciepła, dzięki emerytowanemu pisarzowi Kazimierzowi (Franciszek Pieczka), ucieka do krainy fikcyjnych bohaterów Hansa Christiana Andersena. Tam, oddzielony parawanem fantazji od rzeczywistości, w której z różnych względów nie potrafi się odnaleźć, czuje się bezpieczny. Jego dwudziestokilkuletnia matka Anna (Michalina Olszańska) wychowuje go samotnie, ledwo wiążąc koniec z końcem. Żeby mieć pieniądze na wynajem pokoju u Zofii (Anna Seniuk) i utrzymanie, pracuje na dwa etaty. Zmagając się z prozą codzienności, pod presją otoczenia, nie dostrzega tego, co w życiu najważniejsze. Gdy pozna Kamila (Rafał Fudalej), pojawi się nadzieja na lepsze jutro. Tylko czy Anna, która próbuje przypodobać się pełnej pokus współczesnej rzeczywistości, wybierze właściwą drogę? Czasami jesteśmy zagubieni tak bardzo, że popełniamy błędy, których nie da się naprawić.

Recenzje

33

"Syn Królowej Śniegu" to kino społeczne dość nieudolnie pożenione z baśnią. Zamiast poruszać, razi śmiesznością i tabloidowymi uproszczeniami .


30

Jeśli film o dzieciobójstwie zostawia widza równie lodowatym emocjonalnie jak lodowata była tytułowa Królowa Śniegu, to chyba musi oznaczać porażkę.


Proszę czekać…