Storm. Opowieść o odwadze 2017

Storm: Letters van Vuur 2017

Big 98a59c95 14dd 4d17 a840 f99ea1ce326e
62
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 3 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
2
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 12 sty 2018 (2018-01-12)
  • Światowa premiera 19 sty 2017 (2017-01-19)
  • Gatunek Familijny
  • Kraj Holandia
  • Reżyseria Dennis Bots
  • Scenariusz Karin van Holst Pellekaan
  • Aktorzy Davy Gomez, Juna de Leeuw, Angela Schijf

Dwunastoletni Storm to mieszkaniec Antwerpii – najbogatszego miasta szesnastowiecznej Europy, której kręte uliczki przypominają wnętrze Hogwartu. Jednym z ulubionych zadań chłopca jest pomaganie tacie w drukarni, jednak ich z pozoru spokojne życie przerywa pojawienie się tajemniczego listu. Jego treść może zmienić kształt znanego im świata. Kiedy ojciec Storma zostaje pojmany przez Inkwizycję, chłopiec w ostatniej chwili ucieka z drukarni, zabierając ze sobą matrycę z listem. Podczas ucieczki spotyka ukrywającą się w podziemiach Marieke, sprytną i rezolutną dziewczynę, która razem z nim wyrusza na ratunek uwięzionemu drukarzowi. Oboje nie spodziewają się, że ta przygoda na zawsze odmieni nie tylko ich życia, ale wpłynie też na losy całego miasta.

Recenzje

70

Storm. Opowieść o odwadze. to po prostu dziarska historia, pełne werwy, pomysłu i energii, która naprawdę realizuje założenia zwinnego, mądrego, o wielu odcieniach, kina familijnego.


67

Przygoda dla starszych dzieci wpisana z dbałością w pejzaż czasów reformacji.


50

Niespecjalnie udane efekty komputerowe, nieszczególnie zaangażowanych w swoje role aktorów – z wyjątkiem grających Storma i Marike Davy'ego Gomeza i Juny de Leeuw, którzy są i przekonujący, i bardzo uroczy – a także przeciętną, przewidywalną intrygę.


Proszę czekać…