Wyznania mordercy 2017

22-nenme no kokuhaku: Watashi ga satsujinhan desu 2017

Big a7796c5a bc3b 4c74 a301 e2ca2d88c50d
57
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
6
Negatywne
0
  • Polska premiera 12 sty 2018 (2018-01-12)
  • Światowa premiera 13 kwi 2017 (2017-04-13)
  • Gatunek Dramat, Thriller
  • Kraj Japonia
  • Reżyseria Yû Irie
  • Scenariusz Kenya Hirata, Yû Irie
  • Aktorzy Tatsuya Fujiwara, Hideaki Itô, Tôru Nakamura

W 1995 roku seryjny morderca brutalnie zabija pięć osób. Śledztwo w sprawie prowadzi młody policjant Wataru Makimura. Pomimo wielu prób, nie udaje się schwytać mordercy, a sprawa zostaje zamknięta. 22 lata później ukazuje się książka „Jestem mordercą”, w której autor – Masato Sonezaki – ze szczegółami opisuje zbrodnię sprzed lat.

Recenzje

60

Ostatecznie jednak nie można go traktować poważnie, ponieważ absurdy jak ten z operacją plastyczną twarzy powinny być zarezerwowane dla kina, które celuje w klasę B.


?

„Wyznania mordercy” to zgrabne połączenie kryminału z thrillerem, które zadowoli fanów gatunku. Ta japońska produkcja celnie punktuje też absurdy prawne, z którymi współczesne społeczeństwa mogą się zmagać.


60

Japońskie produkcje goszczą w polskich kinach zdecydowanie zbyt rzadko. Szkoda, że kiedy już do tego dochodzi, dostajemy film po prostu przeciętny.


50

Z mrocznego thrillera film zamienia się w epilogu dość łzawą, sentymentalną historię o wybaczeniu, wyjściu z traumy i pójściu dalej.


60

Irie przygotował kilka ciekawych zwrotów akcji, pociągnął niespodziewanie za kilka sznurków, zmieniając nasze oczekiwania. Jednak nie do końca udało mu się ujarzmić formę całej opowieści.


50

W efekcie emocje widza się wycofują i film, który powinien angażować i poruszać, ogląda się obojętnie, jakby z daleka.


60

Wyznania mordercy to w większości udana historia, zrobiona poprawnie, ale bez fajerwerków, czy dekonstrukcji gatunkowych definicji.


Proszę czekać…