Wyznania mordercy 2017

22-nenme no kokuhaku: Watashi ga satsujinhan desu 2017

Big a7796c5a bc3b 4c74 a301 e2ca2d88c50d
57
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
6
Negatywne
0
  • Polska premiera 12 sty 2018 (2018-01-12)
  • Światowa premiera 13 kwi 2017 (2017-04-13)
  • Gatunek Dramat, Thriller
  • Kraj Japonia
  • Reżyseria Yû Irie
  • Scenariusz Kenya Hirata, Yû Irie
  • Aktorzy Tatsuya Fujiwara, Hideaki Itô, Tôru Nakamura

W 1995 roku seryjny morderca brutalnie zabija pięć osób. Śledztwo w sprawie prowadzi młody policjant Wataru Makimura. Pomimo wielu prób, nie udaje się schwytać mordercy, a sprawa zostaje zamknięta. 22 lata później ukazuje się książka „Jestem mordercą”, w której autor – Masato Sonezaki – ze szczegółami opisuje zbrodnię sprzed lat.

Recenzje

60

Irie przygotował kilka ciekawych zwrotów akcji, pociągnął niespodziewanie za kilka sznurków, zmieniając nasze oczekiwania. Jednak nie do końca udało mu się ujarzmić formę całej opowieści.


60

Japońskie produkcje goszczą w polskich kinach zdecydowanie zbyt rzadko. Szkoda, że kiedy już do tego dochodzi, dostajemy film po prostu przeciętny.


60

Ostatecznie jednak nie można go traktować poważnie, ponieważ absurdy jak ten z operacją plastyczną twarzy powinny być zarezerwowane dla kina, które celuje w klasę B.


60

Wyznania mordercy to w większości udana historia, zrobiona poprawnie, ale bez fajerwerków, czy dekonstrukcji gatunkowych definicji.


50

Z mrocznego thrillera film zamienia się w epilogu dość łzawą, sentymentalną historię o wybaczeniu, wyjściu z traumy i pójściu dalej.


50

W efekcie emocje widza się wycofują i film, który powinien angażować i poruszać, ogląda się obojętnie, jakby z daleka.


?

„Wyznania mordercy” to zgrabne połączenie kryminału z thrillerem, które zadowoli fanów gatunku. Ta japońska produkcja celnie punktuje też absurdy prawne, z którymi współczesne społeczeństwa mogą się zmagać.


Proszę czekać…