Tedi i mapa skarbów 2017

Tadeo Jones 2: El secreto del Rey Midas 2017

Big 5b005330 bf8d 405f 97e4 2dbc24f2db2d
55
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 5 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
4
Negatywne
0
  • Polska premiera 19 sty 2018 (2018-01-19)
  • Światowa premiera 13 cze 2017 (2017-06-13)
  • Gatunek Animowany, Przygodowy, Komedia, Familijny, Fantasy
  • Kraj Hiszpania
  • Reżyseria Enrique Gato, David Alonso
  • Scenariusz Jordi Gasull, Neil Landau
  • Aktorzy Małgorzata Socha, Mateusz Rusin, Paweł Ciołkosz

Tedi Jones udaje się do Los Angeles, by zapoznać się z nowymi odkryciami archeolożki Sary Lavroff. Odnalazła ona papirus wskazujący na istnienie naszyjnika należącego do mitycznego króla Midasa, który mocą swego dotyku wszystko zamieniał w złoto. Pełne radości ponowne spotkanie Tediego i Sary szybko zamienia się w niebezpieczną przygodę, kiedy Sara zostaje porwana przez pewnego bogacza, który za pomocą talizmanu chce osiągnąć wieczne, niekończące się bogactwo. Wspólnie z przyjaciółmi – papugą i psem – Tedi będzie musiał użyć wszystkich swych mocy, by uratować Sarę. Przyjdzie mu przemierzyć cały świat, a po drodze pozna nie tylko nowych przyjaciół, ale także nowych wrogów.

Recenzje

60

Nowa animacja w reżyserii Enrique Gato ponownie zaprasza nas na przygodę z Tedim Jonesem i jego ferajną. Twórcy zapewnili nam przyjemną rozrywkę dla całej rodziny.


60

Mali widzowie nie zauważą niezręczności, podobnie jak błędów w animacji, której brakuje nieco detali. Dzieci docenią natomiast bajkę Enrique Gata za humor.


50

Tedi i mapa skarbów to pozycja obowiązkowa, dla fanów ukojenia w animacji przygodowej, ponieważ inaczej tego filmu odbierać nie można.


50

"Tedi i mapa skarbów" pędzi dziarsko do przodu i dzięki dość sprawnie poprowadzonej narracji może młodym (ale nie najmłodszym!) widzom zapewnić nawet nieco rozrywki.


?

Film bardzo ogólnikowo można określić jako niedopracowany. Wyraźnie ujawniają się w nim dość banalne błędy, które wynikają prawdopodobnie z nieuwagi i braku większego zaangażowania twórców.


Proszę czekać…