Pasażer 2018/I

The Commuter 2018/I

Big 29ebc569 670e 4899 b753 03d28a9fa385
55
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
3
Neutralne
3
Negatywne
2
  • Polska premiera 12 sty 2018 (2018-01-12)
  • Światowa premiera 08 sty 2018 (2018-01-08)
  • Gatunek Thriller, Kryminał, Dramat, Akcja
  • Kraj USA, Wielka Brytania
  • Reżyseria Jaume Collet-Serra
  • Scenariusz Ryan Engle
  • Aktorzy Liam Neeson, Vera Farmiga, Patrick Wilson

Dla agenta ubezpieczeniowego Michaela MacCauley'a każdy dzień wygląda tak samo - praca i powrót pociągiem do domu. Wszystko zmienia się, gdy w czasie jednej z podróży poznaje tajemniczą kobietę. Nieznajoma, która wydaje się wiedzieć o Michaelu dosłownie wszystko, zleca mu niezwykłe zadanie. Zanim pociąg dotrze do celu, mężczyzna ma zlokalizować i wskazać osobę, która tego dnia nie powinna się w nim znajdować. Jeśli tego nie zrobi, ucierpi zarówno on sam, jego rodzina, jak i pozostali współpasażerowie. Nie mając wyboru, Michael postanawia rozwiązać zagadkę. Z każdą minutą i przebytym kilometrem stawka rośnie, a mężczyzna przekonuje się, że stał się pionkiem w szalenie niebezpiecznej intrydze.

Recenzje

70

Bohater walczący o życie na zamkniętej przestrzeni, Liam Neeson w roli doświadczonego twardziela - znane i ograne, ale także fajne i lubiane.


67

"Pasażer" reprezentuje zatem specyficzny filmowy pod-gatunek: "film akcji z Liamem Neesonem".


65

I mimo że już niedługo nad głowami twórców powinno zabłysnąć pytanie ze szlagiera "Kiedy powiem sobie dość", na razie nie widać potrzeby, by składali broń. Królowie hollywoodzkiego kina sensacyjnego wciąż w formie.


60

Jest to typowa produkcja, którą ogląda się tylko raz i do niej nie wraca. Nie wzbudza złych emocji. Nie wzbudza też tych dobrych.


50

Konstrukcja uniwersalna dla niemal wszystkich akcyjniaków z Neesonem została oczywiście ozdobiona fabułą, dzięki której całość ma sprawiać wrażenie oryginalnego widowiska.


50

Bardzo przeciętny akcyjniak z Liamem Neesonem, który pod maską emocjonującego thrillera przemyca bzdurny i niedopracowany scenariusz.


40

Scenariusz Pasażera to pulpa w najgorszym tego słowa znaczeniu, z kanciastymi, wartymi obśmiania i najgorszego hejtu dialogami odzierającymi fabułę z najważniejszej składowej każdego szanującego się thrillera, sensacyjniaka czy kryminału, a mianow...


40

"Pasażer" nie jest filmem, na którym będziemy się nudzić, jest w nim wiele scen akcji i zwrotów fabularnych, które utrzymają nas przy życiu przez ponad półtorej godziny trwania, ale nie będzie on na nas oddziaływał równie pobudzająco co inne filmy...


Proszę czekać…