Więzień labiryntu: Lek na śmierć 2018

The Maze Runner: The Death Cure 2018

Big bef6bd69 1dc2 48d5 9de8 b7b23e74009f
49
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
4
Negatywne
3
  • Polska premiera 26 sty 2018 (2018-01-26)
  • Światowa premiera 17 sty 2018 (2018-01-17)
  • Gatunek Akcja, Thriller, Sci-Fi
  • Kraj USA
  • Reżyseria Wes Ball
  • Scenariusz T.S. Nowlin
  • Aktorzy Dylan O'Brien, Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster

W spektakularnym finale epickiej sagi o „Więźniu labiryntu” Thomas staje na czele grupy zbiegłych Streferów, którzy wyruszają z ostateczną misją. Jeśli chcą ocalić swych przyjaciół, muszą wkraść się do legendarnego Ostatniego Miasta – kontrolowanego przez DRESZCZ labiryntu, który kryje w sobie najniebezpieczniejszą z dotychczasowych pułapek. Ci, którzy wyjdą z niej żywi, poznają odpowiedzi na pytania, które Streferzy zadają sobie od chwili, gdy znaleźli się w pierwszym labiryncie.

Recenzje

60

Niespójności fabularne często każą się zastanawiać nad sensem całej historii, ale sprawnie zrealizowana akcja oraz interesująca dynamika relacji między postaciami skutecznie odwraca uwagę od tych mankamentów.


60

Brakuje w nim krzepiących przemów, skomplikowanych metafor i rozmyślania o życiu i śmierci lecz czy o to chodzi w filmie, który z założenia ma dostarczać rozrywkę?


50

W ten sposób trylogia "Więzień labiryntu" kończy się tak jak się zaczęła – wiele obiecuje, ale dostarcza jedynie paru dreszczy emocji.


50

„Więzień Labiryntu: Lek na śmierć” co prawda nie jest zakończeniem z największym przytupem, jednak prezentuje się porządnie, rozwikłuje zagadki z poprzednich części i nie pozostawia na siłę otwartego zakończenia.


40

Od pewnego momentu, ciekawym pomysłem było zrobienie z Więźnia kina wojennego, dziejącego się w post-apokalitycznym świecie, lecz cały efekt rozmywa się przy zbyt częstym i przedłużonym wykorzystywaniu slow motion oraz niepotrzebnych wybuchów à la...


40

Więzień labiryntu był ciekawy. Niósł ze sobą pewną tajemnicę. Jednak jej rozwiązanie jest niesatysfakcjonujące. Seria obiecała dużo więcej, niż dostarczyła. Jedno jest pewne, za tymi bohaterami tęsknić nie będę.


40

Jest to bardzo przeciętny obraz, któremu daleko do tego, co pokazano w pierwszej części.


?

Prawdopodobnie zadowoli jedynie wiernych fanów poprzednich części, którzy będą skłonni wybaczyć niedociągnięcia, emocjonując się losami bohaterów. Widzowie, których nie porwała dotąd historia Thomasa i jego grupy, raczej nie mają tu czego szukać.


Proszę czekać…