Wszystkie pieniądze świata 2017

All the Money in the World 2017

Big fc5e804a 44b1 4d31 8b47 90379f72ae9e
60
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 14 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
5
Negatywne
2
  • Polska premiera 26 sty 2018 (2018-01-26)
  • Światowa premiera 21 gru 2017 (2017-12-21)
  • Gatunek Historyczny, Kryminał, Dramat, Thriller
  • Kraj USA
  • Reżyseria Ridley Scott
  • Scenariusz David Scarpa
  • Aktorzy Christopher Plummer, Michelle Williams, Mark Wahlberg

Miliarder Jean Paul Getty jest znany z nieustępliwego charakteru i skąpstwa. Gdy grupa nieznanych sprawców porywa jego ukochanego wnuka i żąda wielomilionowego okupu, Getty odmawia zapłacenia choćby dolara. Zrozpaczona matka porwanego - Gail robi wszystko, by skłonić teścia do zmiany zdania, ale bez skutku. Czas ucieka, a po­rywacze zaczynają tracić cierpliwość. Życie chłopca wisi na włosku i nic nie wskazuje na to, że uda się jeszcze zapobiec tragedii. Wtedy do drzwi Gail puka tajemniczy mężczyzna twierdząc, że jest wysłan­nikiem Jean Paula Getty'ego, specjalizującym się w sprawach "nie do rozwiązania".

Recenzje

80

Film zasługujący na coś więcej, by zapamiętać go wyłącznie jako gwóźdź do aktorskiej trumny Kevina Spacey’ego.


75

Film nie powinien namieszać na oscarowej gali, jeśli chodzi o samo zdobywanie nagród, jednak myślę, że danie mu nominacji aktorskich dla odgrywających główne role gwiazd będzie zgodne ze stanem faktycznym.


70

O ile w scenariuszu dałoby się pewnie ulepszyć to i owo, o tyle reżyseria wydaje się bez zarzutu. Mimo osiemdziesiątki na karku Scott wciąż jest sprawnym narratorem i wyśmienitym stylistą.


67

"Wszystkie pieniądze świata" to sprawnie zrealizowana, nawiązująca do faktów historia porwania wnuka naftowego potentata. Film głośny także ze względu na kontrowersje towarzyszące mu w ostatnich tygodniach zdjęć.


65

Cala ta historia fabularnie (poza moralizatorstwem) nie ma niestety tak dużo do zaoferowania jak się mogło wydawać. Nie uznaję tego czasu w kinie za stracony, ale myślę, że po prostu bardzo szybko o tym filmie zapomnę.


60

Sklecona na szybko, ale niesamowicie precyzyjna kreacja Christophera Plummera nie jest w stanie uchronić "Wszystkie pieniądze świata" Ridleya Scotta od bycia pozbawionym emocji.


60

Zabrakło we Wszystkich pieniądzach świata wyraźnego punktu, na którym oparłaby cała narracja – nie jest to film o walce z czasem i materią, nie jest też filozoficzna rozprawa na temat pieniędzy i bogactwa.


60

Przede wszystkim Wszystkie pieniądze świata nie mają jasno nakreślonego motywu przewodniego.


60

Realizacyjnie nie ma się tu czego przyczepić. To niezłe kino, któremu brak zdecydowania czy chce być mocnym thrillerem, czy może moralitetem o zgubnej chciwości.


50

O "Wszystkich pieniądzach świata" za parę lat nikt nie powie nic więcej, jak tylko to, że Ridley Scott na ostatniej prostej wymienił Kevina Spacey na Christophera Plummera… Obyśmy kiedyś doczekali tej drugiej wersji – to będzie sytuacja bez prece...


40

"Wszystkie pieniądze świata" są jednak poważne jak nowotwór i klęski żywiołowe. Typowa dla Scotta mroczna i zamaszysta stylistyka wypada tutaj cokolwiek absurdalnie.


30

Nużący thriller i łopatologiczny moralitet.


?

Wydawało się, że Ridley Scott pracował nad materiałem, którego nie da się zepsuć. Pewne niedociągnięcia scenariuszowe wpłynęły jednak na to, że momentami historia wydaje się niezbyt angażująca.


?

Wszystkie pieniądze świata – świetny film akcji, ale zabrakło mi tej iskierki.


Proszę czekać…