Gotowi na wszystko. Exterminator 2017

2017

Big 27596613 2251 4d85 b43a c8eae7b5fbcd
68
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 10 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
7
Neutralne
3
Negatywne
0
  • Polska premiera 05 sty 2018 (2018-01-05)
  • Światowa premiera -
  • Gatunek Komedia, Muzyczny
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Michał Rogalski
  • Scenariusz Przemysław Jurek, Michał Rogalski
  • Aktorzy Paweł Domagała, Piotr Żurawski, Krzysztof Czeczot

Piątka oddanych przyjaciół miała od dzieciństwa wielkie marzenie – chcieli wstrząsnąć polską sceną metalową i gromadzić na koncertach tłumy, a wszystko to pod szyldem zespołu o złowieszczo brzmiącej nazwie: EXTERMINATOR. Czas jednak pokazał, że młodzieńcze ambicje to jedno, a życie to drugie. Obecnie lider zespołu, Marcyś (Paweł Domagała), pracuje w sklepie ojca i przeżywa kryzys w związku z Magdą (Agnieszka Więdłocha). Wirtuoz gitary Lizzy (Piotr Żurawski) to szeregowy pracownik banku. Trzeci z mężczyzn, basista Jaromir (Krzysztof Czeczot), codziennie podbija kartę w fabryce pianki poliuretanowej i usilnie stara się sprostać obowiązkom ojca rodziny. Perkusista Makar (Piotr Rogucki) wylądował w zakładzie psychiatrycznym. Z kolei piąty – Cypek (Sebastian Stankiewicz) – wyjechał zarabiać za granicę. Pewnego dnia powracają dawne wspomnienia – pani burmistrz (Dominika Kluźniak) okazuje się wielką fanką Exterminatora ze starych czasów. Obiecuje wesprzeć przyjaciół unijną dotacją, o ile dogadają się i doprowadzą do reaktywacji zespołu.

Recenzje

80

Bardzo udana komedia obyczajowa o tym, że nigdy nie jest za późno, by uciec codzienności. Świetna ścieżka dźwiękowa (bez death metalu :P).


75

Z filmowym "Exterminatorem" jest jak z zespołem supportującym znaną gwiazdę, który okazuje się być ciekawszy i bardziej zaskakujący niż główna atrakcja koncertu.


70

Exterminator bawi, nie ucieka od autentyczności i z jej obserwacji wyciąga pewne wnioski. Zespół w filmie musiał iść na kompromisy, ale reżyser Michał Rogalski tego nie robi. I bardzo dobrze, bo jego film w większości nie zaraził się chorobą toczą...


70

Prawdziwym skarbem "Exterminatora" są jednak aktorzy. Podobno na planie producenci pozwolili im improwizować, zamiast trzymać się kurczowo litery scenariusza. To się czuje.


70

Niegłupie żarty, ciekawa, wciągająca historia oraz bardzo dobre kreacje aktorskie sprawiają, że Gotowi na wszystko. Exterminator to idealna produkcja na poprawę humoru w zimne, zimowe dni.


68

Film, który jako pierwsza polska produkcja w tym roku stawia poprzeczkę całkiem wysoko. A na pewno dużo wyżej niż byśmy się spodziewali.


67

"Gotowi na wszystko. Exterminator" to komedia o skuszonych drugą szansą kumplach, którzy reaktywują deathmetalową kapelę. Droga do spełnienia marzeń okaże się okupiona kolejnymi kompromisami.


60

To być może najmniej metalowy film o metalu, jaki kiedykolwiek nakręcono, ale przy okazji także solidna polska komedia, co nie zdarza się często.


60

Rogalski stworzył komedię, która jest autentycznie zabawna i choć na idealnym obrazie pojawia się kilka rys i niedociągnięć, wciąż można uznać tę produkcję za duże zaskoczenie.


60

Jeśli macie ochotę obejrzeć zabawną, nieoczywistą polską komedię to seans „Gotowych na wszystko. Exterminator” sprawdzi się doskonale, gdy przymknie się oko na małe niedociągnięcia.


Proszę czekać…