Naznaczony: Ostatni klucz 2018

Insidious: The Last Key 2018

Big 55497f28 c5a7 4934 b6e5 35f301391aa8
52
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 12 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
6
Negatywne
3
  • Polska premiera 05 sty 2018 (2018-01-05)
  • Światowa premiera 03 sty 2018 (2018-01-03)
  • Gatunek Horror
  • Kraj Kanada, USA
  • Reżyseria Adam Robitel
  • Scenariusz Leigh Whannell
  • Aktorzy Lin Shaye, Leigh Whannell, Angus Sampson

W nowym filmie z przebojowej serii Naznaczony ponownie spotkamy się z dr Elise Rainier, wybitną parapsyholożką, która zmierzy się z najbardziej osobistą i przerażającą historią w swej karierze – będzie musiała stawić czoła lękowi w swym rodzinnym domu.

Recenzje

70

Bardzo mocnym punktem filmu jest gra między rzeczywistym a nadnaturalnym i związane z nią zwroty akcji.


60

Seria "Naznaczony" to idealne filmy do oglądania w towarzystwie osób, które już je widziały, a zwłaszcza pierwszą część. Wiedzą one bowiem, w którym momencie nas znienacka chwycić.


60

Lepszy dramat niż horror – najnowsza odsłona „Naznaczonego” nie przynosi ujmy cyklowi, choć na tle poprzedników wypada najsłabiej.


60

Znawcy tematu mogą być rozczarowani, a Ci co lubią kontynuacje i całe uniwersum Naznaczonego z całą pewnością obejrzą.


50

I tak kiedyś gdzieś w tym wszystkim być może wspomniemy Naznaczonego: Ostatni klucz jako ten film serii, który choć wypadł bardzo przeciętnie, najbardziej boli nie przez zawód czy niezadowolenie po wyjściu z kina, a towarzyszące mu poczucie zmarno...


50

To stadium przejściowe między doskonałym „Naznaczonym” z 2010 roku, a schematycznymi i przewidywalnym ghost story a la „Baba Jaga” czy „Slumber”.


50

Naznaczony: Ostatni klucz to film, który nie wychyla głowy poza poziom przeciętności. Jeśli rozpatrujemy go jako zamknięcie całej sagi, owszem – okazuje się zgrabnym i całkiem dobrym podsumowaniem.


40

Wprowadzony do filmu humor i autoironia nie zmieniają faktu, że to po raz czwarty zupełnie to samo, co milion innych filmów. Jakaś tam fabułka i zylion jumpscare'ów.


40

Adam Robitel zapewne miał ambicję, by dorzucić swoją cegiełkę do całej serii, ale jego obraz nie jest udany. Film po prostu nuży, a to chyba jest najgorsze, co można zarzucić horrorowi.


40

Chaos w scenariuszu nie miałby oczywiście żadnego znaczenia, gdyby tylko stojącemu za kamerą Adamowi Robitelowi udawało się budować napięcie i skutecznie straszyć. A to w "Ostatnim kluczu" należy do rzadkości.


?

Film, który niczym nie wyróżnia się na tle współczesnych horrorów o zjawiskach paranormalnych dystrybuowanych na szeroką skalę.


?

Film jest całkiem wciągający, jednak w środkowej części nieco się dłuży i ostatecznie sprawia wrażenie za długiego. Potrafi wystraszyć nas, gdy najmniej się tego spodziewamy, ale nie robi nic rewolucyjnego w swoim gatunku.


Proszę czekać…