Rodzina na sprzedaż 2017

Una especie de familia 2017

Big 48a2fd3d 507a 49b5 a9e4 5da96c1ccd6a
64
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 4 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
2
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 01 gru 2017 (2017-12-01)
  • Światowa premiera 08 wrz 2017 (2017-09-08)
  • Gatunek Kryminał, Dramat, Thriller
  • Kraj Argentyna, Brazylia, Francja, Polska, Niemcy, Dania
  • Reżyseria Diego Lerman
  • Scenariusz Diego Lerman, María Meira
  • Aktorzy Bárbara Lennie, Daniel Aráoz, Claudio Tolcachir

Legalna adopcja może być długim, wyczerpującym i skomplikowanym prawnie procesem. Związane z tym frustracje i rozczarowanie często powodują, że przyszli rodzice szukają innych rozwiązań. Malena jest uznaną lekarką w średnim wieku. Pewnego dnia dostaje telefon z informacją, która odmienia jej życie: właśnie ma narodzić się dziecko, które chce adoptować. Malena wyrusza z Buenos Aires na argentyńską prowincję, by być obecną przy narodzinach. Po drodze musi zmierzyć się z kolejnymi przeszkodami prawnymi i moralnymi. Podróż staje się wyzwaniem dla samej siebie. Malena dowie się, jak daleko może się posunąć, by dostać to, czego pragnie najbardziej na świecie.

Recenzje

75

Rodzina na sprzedaż oferuje nam więc całkiem interesujący konspekt fabularny, ale w porównaniu do kwestii realizacyjnych blednie niemiłosiernie.


67

"Rodzina na sprzedaż" utrzymany jest w realistycznym, niemal dokumentalnym stylu, a kamera Wojtka Staronia trzyma się blisko postaci rejestrując bardziej niuanse psychologiczne niż wydarzenia "zewnętrzne" i w dużym stopniu współtworząc pochmurny n...


50

Im bardziej dzieło Lermana trzyma się świata argentyńskiej prowincji, im mocniej skupia się na obecnych w nim strukturach władzy, nierówności, przemocy, tym lepiej się sprawdza jako kino.


?

Środka transportu i miejsca schronienia, symbolu przynależności do określonej klasy społecznej i substytutu domu. W zderzeniu tej klaustrofobii i oddechu rozgrywa się zaskakujący finał.


Proszę czekać…