Gniew 2017

Romans 2017

Big ea21335d 4d90 4aae b213 184e3d52f17c
55
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
5
Negatywne
1
  • Polska premiera 12 sty 2018 (2018-01-12)
  • Światowa premiera 01 lip 2017 (2017-07-01)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Wielka Brytania
  • Reżyseria Ludwig Shammasian, Paul Shammasian
  • Scenariusz Geoff Thompson
  • Aktorzy Orlando Bloom, Janet Montgomery, Charlie Creed-Miles

Katolicka Irlandia. Malky (Orlando Bloom) to pozornie twardy facet, który pracuje przy rozbiórce starego kościoła, a czas wolny spędza w pubach. Pewnego dnia do jego miasteczka powraca długo niewidziany i poważany przez wszystkich ksiądz (James Smillie). Wraz z nim powracają skrywane traumy z dzieciństwa Malky’ego. Mężczyzna zaczyna odtrącać najbliższych, zachowuje się destrukcyjnie, rani siebie, matkę i swoją dziewczynę Emmę (Janet Montgomery). Jego gniew narasta. Samotnie spróbuje zmierzyć się z przeszłością.

Recenzje

75

Gniew to film ciężki, ale niebezpośredni w swojej komunikacji, a już na pewno niepodchodzący do tematu znanemu dla kina, w sposób oswojony.


60

Gniew mimo swoich kilku błędów w postaci prowadzenia niektórych bohaterów oraz wątków jest filmem niezłym, który można spokojnie obejrzeć bez świadomości, że niepotrzebnie straciło się ponad godzinę w sali kinowej.


60

"Gniew" nie przypomina skomplikowanych narracji obnażających pedofilię w Kościele katolickim w sensie systemowym tak, jak wybitny "Spotlight". Bliżej mu do kilku wątków z serialu "Ray Donovan", w którym też pojawia się motyw zadośćuczynienia za ta...


50

„Gniew” należy więc rozpatrywać jako film straconych szans – przede wszystkim na stworzenie dzieła, które w nowy, odkrywczy i angażujący sposób rozprawi się z wyjątkowo ważnym tematem.


50

Za dużo w Gniewie górnolotnych symboli i wielkich czynów. Tak naprawdę wystarczyłby tylko Orlando Bloom, jego spojrzenie i kameralna emocjonalność, żeby pobudzić do myślenia.


50

Występ Blooma będzie dla wielu zaskoczeniem. Rola milczącego, pokaleczonego emocjonalnie faceta z tajemnicą to być może najmocniejszy występ w jego dorobku i jasny punkt tego interesującego, mocnego, ale niespójnie prowadzonego filmu.


40

Tak ważny i kontrowersyjny temat jak pedofilia w Kościele zasługuje na znacznie głębiej przemyślany film. "Gniew" nie stawia w tej kwestii zbyt wysoko poprzeczki.


?

Niepokój miesza się tu z napięciem. Idąc na seans "Gniewu", nie potrzebujemy krzyża na drogę.


Proszę czekać…