Cudowny chłopak 2017/I

Wonder 2017/I

Big c4dffa58 083e 4120 bd44 a7aaf7e7b34b
67
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 14 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
8
Neutralne
5
Negatywne
0
  • Polska premiera 19 sty 2018 (2018-01-19)
  • Światowa premiera 14 lis 2017 (2017-11-14)
  • Gatunek Dramat, Familijny
  • Kraj USA, Hongkong
  • Reżyseria Stephen Chbosky
  • Scenariusz Steve Conrad, Jack Thorne
  • Aktorzy Julia Roberts, Owen Wilson, Jacob Tremblay

Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż "zwykły dzień w szkole". Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia jednak, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz "dziwadłem". Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.

Recenzje

80

Cudowny chłopak jest niczym herbata z miodem i cytryną, mająca przede wszystkim dostarczyć nam ciepła. I jest przy tym bardzo skuteczny.


80

W filmie Stephena Chbosky’ego, zgodnie z oryginalnym tytułem (Wonder), wszystko wydaje się być skąpane w aurze cudu.


80

Cudowny chłopak to film, który potrafi wywołać u widza szereg emocji od smutku, przez rozbawienie po wielkie wzruszenie.


70

"Cudowny chłopak" to kino familijne, odpowiednie na niezobowiązujące popołudnie. Ukazuje piękne wartości, nie trywializuje ich, jednak ostatecznie nie porywa. Można obejrzeć, ale nie ma przymusu.


70

Nie jest to kino intensywnego doświadczenia, ale za to niebanalnie przyjemnego. O jednym takim co zrobił więcej, niż kradzież księżyca.


70

Dowiódł, że w multipleksach jest jeszcze miejsce dla filmów bez efektów specjalnych i superbohaterów, a angażująca fabuła i utalentowana obsada to wciąż niezwykle silny lep na publiczność.


70

Gdzieś między wierszami snuje się jednak baśniowa wręcz magia, od "Cudownego chłopaka" bije przyjemne ciepło, a jeśli tylko twórcy dadzą nam w końcu więcej przestrzeni, da się poczuć wzruszenie.


67

"Cudowny chłopak" to ubrana w kostium wzruszającego kina familijnego opowieść o przezwyciężaniu trudności, sile charakteru i dobru, które jest zawsze silniejsze niż zło.


60

Cudowny chłopiec to film, który świetnie pokazuje system wartości, a pod pełną lukru powłoką kryje wiele uroku i charyzmy głównego bohater, od którego warto uczyć się miłości do życia i pozytywnej energii.


60

Cudowny chłopak, choć opiera się na kliszach i banalnym przesłaniu, jest niewinny i uroczy, dzięki czemu bez mrugnięcia akceptujemy nadmiar słodyczy.


60

Wiele jest filmów o dobru, ale niewiele o dobroci – takiej zwyczajnej, codziennej, bezinteresownej, ale chyba właśnie najbardziej pożądanej. „Cudowny chłopak” jest właśnie takim filmem.


50

Zamiast poruszającego komediodramatu o akceptacji inności, otrzymujemy jednak... bałagan - chaotyczną wycieczkę przez wszystkie style i gatunki Hollywood, w której konkretnego celu i przesłania brak.


50

Przesłodzone i cukierkowe kino familijne zdecydowanie dla młodszego widza. Starszego może zemdlić nadmiar banału.


?

Okazuje się, że dobroć i życzliwość mogą być pokazane w sposób ciekawy. "Cudowny chłopak" to jednak nie tylko dobry "feel good movie", ale też obraz, który daje widzowi kilka tematów do przemyśleń.


Proszę czekać…