Dżungla 2017/I

Jungle 2017/I

Big 697786ca 8a62 4c0c 8ee7 785024d6bd39
50
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
4
Negatywne
2
  • Polska premiera 22 gru 2017 (2017-12-22)
  • Światowa premiera 03 sie 2017 (2017-08-03)
  • Gatunek Akcja, Przygodowy, Dramat, Thriller
  • Kraj Australia, Kolumbia
  • Reżyseria Greg Mclean
  • Scenariusz Justin Monjo
  • Aktorzy Daniel Radcliffe, Alex Russell, Thomas Kretschmann

Grupa przyjaciół pod opieką przewodnika wyrusza do boliwijskiej dżungli, by odnaleźć ukrytą w dziczy wioskę Indian. Wskutek nieprzewidzianych wydarzeń ekspedycja, która miała być przygodą życia, zamienia się w koszmar. Oddzielony od grupy Yossi (Daniel Radcliffe), cudem unika śmierci, ale gubi się w środku zielonego piekła. Pozbawiony jakiejkolwiek pomocy i zapasów, ma jeden cel. Przetrwać!

Recenzje

60

McLean miota się pomiędzy thrillerem i kinem akcji, filmem o dziarskich gościach oraz surowym zapisem walki o życie. I choć momentami uderza w odpowiednie struny, to z tej dżungli sam nie potrafi znaleźć wyjścia.


60

Survivalowy dramat McLeana nie wnosi niczego nowego do swojego gatunku. Jest kinem jednokrotnego użytku, ale podczas seansu swoim obrazem potrafi sprawić przyjemność.


60

Choć przez długi czas McLean prowadzi tę historię właśnie jak film grozy, po około połowie seansu Dżungla staje się typowym filmem survivalowym.


50

„Dżungla” to jednak całkiem porządne kino "survivalowe" – głównie dzięki naprawdę niesamowitemu materiałowi źródłowemu.


40

„Dżungla” czerpie z wielu estetyk – niestety, w żadnej się nie realizuje.


30

Dżungla to typowy przykład zmarnowanego potencjału. Interesująca, oparta na faktach historia mogłaby być świetnym punktem wyjścia, gdyby reżyser wiedział, w którą stronę chce iść. Greg McLean niestety jedynie błądzi.


?

Dobrą robotę odwalił zwłaszcza Radcliffe, który zgłasza swoje aspiracje do wyższej hollywoodzkiej ligi. Kto wie, może to nawet jego najlepsza kreacja w karierze.


Proszę czekać…