Italian Race 2016

Veloce come il vento 2016

Big 37f04c34 8080 48fc b5ae e7ec28556965
59
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 5 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
3
Neutralne
1
Negatywne
1
  • Polska premiera 15 gru 2017 (2017-12-15)
  • Światowa premiera 04 kwi 2016 (2016-04-04)
  • Gatunek Dramat, Sportowy
  • Kraj Włochy
  • Reżyseria Matteo Rovere
  • Scenariusz Filippo Gravino, Francesca Manieri
  • Aktorzy Stefano Accorsi, Matilda De Angelis, Giuseppe Gaiani

Film inspirowany prawdziwą historią kierowcy rajdowego Carlo Capone. Film opowiada historię rodziny De Martino, którzy od pokoleń ścigają się w rajdach samochodowych. Giulia – młoda i utalentowana dziewczyna, marzy o udziale w wyścigach GT. Nagła śmierć ojca sprawia, że przyszłość jej rodziny staje pod znakiem zapytania. Żeby uratować rodzinny interes i przetrwać jako rodzina Giullia musi przyjąć pomoc starszego brata, kiedyś znakomitego kierowcy, legendy włoskich torów wyścigowych, teraz zdegenerowanego narkomana. Będą zmuszeni wspólnie powrócić na tor, stawiając czoła własnym demonom przeszłości i ucząc się, czym właściwie jest rodzina… A nie będzie to prosta nauka.

Recenzje

70

„Italian race” to trochę naiwny, ale przyjemny soundtrack, dobre efekty specjalne, przykuwające uwagę slow motion, przystępne wyjaśnienie laikom mechanizmów rządzących bolidem. Film staje się prawdziwy. Pomieszanie europejskiego dramatu z hollywoo...


70

Gdyby pierwsze części „Szybkich i Wściekłych” (jeszcze za czasów, gdy seria rzeczywiście opowiadała o nielegalnych wyścigach) nakręcić w Europie, mogłoby z tego wyjść coś na wzór „Italian Race”.


67

W „Italian race” zdarzają się potknięcia scenariuszowe, ale cała historia jest ciekawa, wciągająca, unikająca – choć z różnym powodzeniem - gatunkowych klisz i schematów.


50

Ogólne wrażenie jest takie, że za duża jest w filmie doza tragedii związana z tą postacią.


40

Niestety, wszystko to tonie w melodramatycznych łzach. Wylane pod koła pędzącego samochodu Giulii powodują, że film wpada w bezsensowny poślizg. Tor wyścigowy z pewnością nie jest scenerią dla melodramatu.


Proszę czekać…