Magiczna zima Muminków 2017

Muumien taikatalvi 2017

Big afc1574d 3eca 4bd9 9d5f 1cde6b90372d
56
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
2
Negatywne
3
  • Polska premiera 22 gru 2017 (2017-12-22)
  • Światowa premiera 23 lis 2017 (2017-11-23)
  • Gatunek Animowany, Familijny
  • Kraj Finlandia, Polska
  • Reżyseria Jakub Wroński, Ira Carpelan
  • Scenariusz Małgorzata Więckowicz-Żyła, Piotr Szczepanowicz
  • Aktorzy Piotr Fronczewski, Maciej Musiał, Jacek Król

To będzie wyjątkowa zima w świecie Muminków. Wyjątkowa, bo pierwsza. W śnieżnej, mroźnej Finlandii, którą zamieszkują, zazwyczaj zasypiają na zimę, by po obudzeniu powitać piękno wiosny i cieszyć się resztą roku. Czy Muminki będą niewyspane? Chyba nie, czeka je bowiem mnóstwo niespodzianek, a przede wszystkim pierwsze święta i magia gwiazdki.

Recenzje

70

Powrót do lat dziecinnych uważamy za udany, a pociechom przyda się taka filcowa podróż do przeszłości!


70

Opowieści o Muminkach mają w sobie zadziwiająco wiele mądrości. Tajemnice są w nich zachętą do zadumy.


70

Piękna animacja, łącząca metodę poklatkową z kukiełkowymi czarami oraz minimalistycznym tłem, prędko się nie zestarzeje. Zaś dzieciaki wychowane w światach z zer i jedynek przekonają się, że magia Świąt –zwłaszcza na wielkim ekranie – niejedno ma ...


67

Ciekaw jestem, jak dzieci zareagują na warstwę plastyczną filmu. Odbiega bowiem od standardów współczesnych animacji, jest też bliższa literackiemu pierwowzorowi niż serial emitowany w latach 90. w paśmie wieczorynkowym.


60

Polsko-fińskiej koprodukcji udało się zachować unikalny nastrój panujący przed laty w Dolinie Muminków. Szkoda, że dorośli widzowie wynudzą się na "Magicznej zimie Muminków", za to dla najmłodszych powinien być to seans udany.


60

Magiczna zima Muminków to wycieczka w piękny, pełen energii świat zamieszkały przez białe, milutkie stworki. Nie ma w nim złych charakterów. Nawet Lodowa Pani czy Buka pomimo swojego groźnego wyglądu nie stwarzają zagrożenia.


40

Na szczęście w tegorocznej ramówce kin znalazło się dostatecznie dużo świątecznych filmów, by bez wyrzutów wybrać się na inny seans niż „Magiczna zima Muminków”, na której dobrze nie będą się bawić nawet Wasi milusińscy.


40

Sposób prezentacji oraz realizacja sprawiają, że seans przestaje sprawiać przyjemność, a my zastanawiamy się jedynie dlaczego Mama Muminka śpi ze swoją torebką?!


30

Podsumowując Magiczna zima Muminków jest filmem świątecznym, niczym więcej. “Pożyje” na kinowym ekranie do nowego roku, a później popadnie w zapomnienie, tak jak większość filmowych produkcji.


Proszę czekać…