Tunel 2016

Teo-neol 2016

Big 455646c3 cbf6 4e29 baa1 d1883a8f08db
70
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 17 lis 2017 (2017-11-17)
  • Światowa premiera 10 sie 2016 (2016-08-10)
  • Gatunek Dramat, Thriller
  • Kraj Korea Południowa
  • Reżyseria Seong-hun Kim
  • Scenariusz Seong-hun Kim
  • Aktorzy Doona Bae, Jung-woo Ha, Dal-su Oh

Ten dzień zaczął się dla Lee Jung-soo bardzo dobrze – właśnie ubił złoty interes i wraca do domu, na tylnym siedzeniu wioząc urodzinowy tort dla ukochanej córeczki. Droga prowadzi przez nowo otwarty, wydrążony w górze tunel, który, pech chce, zawala się z hukiem. Bohatera przysypują tony kamieni i elementów wadliwej konstrukcji. Uchodzi co prawda z życiem, ale zostaje sam w ciemnościach i beznadziei, z niewielkim zapasem wody oraz wciąż działającym telefonem.

Recenzje

80

„Tunel” jest dziełem, który z prostego tematu - mężczyzna uwięziony w tunelu - potrafi wycisnąć naprawdę wiele, czasem niespodziewanych, emocji i ukazać sytuacje w wyjątkowo kompleksowy sposób.


70

Koreański obraz przywiódł mi na myśl polską literaturę wojenną – pojęcie reifikacji człowieka i brutalne przewartościowanie.


70

Gdybyśmy musieli kiedyś utknąć z kimś w tunelu, to Jeong-soo jest tym, który podtrzyma nas na duchu.


70

Tunel to bardzo solidna, gatunkowa propozycja, która zapewni dwie godziny udanej rozrywki i skłoni do poseansowych refleksji.


67

"Tunel" przekracza granice prawdopodobieństwa, które w tego typu, względnie realistycznych filmach są inaczej zakreślone niż w takim "Marsjaninie", i przy ograniczonej ilości zwrotów akcji nie musi trwać ponad dwie godziny. W swoim gatunku jednak ...


60

W "Tunelu" indywidualne spotyka się bowiem z uniwersalnym: film o facecie przywalonym kupą gruzu mówi o osobistej walce bohatera, ale zarazem kreśli szerszy, społeczny - czy po prostu: humanistyczny - kontekst.


?

Zdecydowanie warto zobaczyć, bo twórcom udało się uniknąć patosu, a nawet przemycili tu nieco humoru.


Proszę czekać…