Kochając Pabla, nienawidząc Escobara 2017

Loving Pablo 2017

Big 81df43dd 93bd 422e 8c40 fab8a47d0bf7
49
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 11 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
6
Negatywne
2
  • Polska premiera 15 cze 2018 (2018-06-15)
  • Światowa premiera 06 wrz 2017 (2017-09-06)
  • Gatunek Biograficzny, Kryminał, Dramat
  • Kraj Hiszpania, Bułgaria, Francja, USA
  • Reżyseria Fernando León de Aranoa
  • Scenariusz Fernando León de Aranoa
  • Aktorzy Penélope Cruz, Javier Bardem, Peter Sarsgaard

Pablo Escobar (Javier Bardem) to najpotężniejszy baron narkotykowy XX wieku, który zajmuje się przemytem kokainy do USA i wielu innych państw na świecie. Wartość jego zarobków została oszacowana na 55 miliardów dolarów w przeliczeniu na współczesny kurs waluty. Pewnego dnia Pablo poznaje piękną Virginię Vallejo (Penélope Cruz) – ambitną gwiazdę kolumbijskiej telewizji. To spotkanie odmienia serce nieobliczalnego przestępcy, który zakochuje się w nowo poznanej kobiecie. Wkrótce dziennikarka na własne oczy poznaje demoniczne oblicze mężczyzny - powiązania gangstera z kolumbijskimi rewolucjonistami, kulisy przemysłu kokainowego i potworności narkoterroryzmu. Coś jednak trzyma oboje przy sobie i nie pozwala im się rozstać.

Recenzje

60

Liczy się TEN szyk, ten wąs, ten pistolet, ta kobieta, nawet – ten pękaty brzuch. Bo przecież fajnie byłoby być Pablem, wypiąć się na wszystkich i po chłopięcemu – wziąć świat dla siebie. Choćby na te skromne filmowe dwie godziny.


50

Aranoa chce pokazać mit Escobara, fascynację postacią, która nie daje się zamknąć w żadnych schematach i ucieka racjonalnemu rozumowaniu. Brak mu jednak czasu i precyzji w skonstruowaniu intrygującego portretu psychologicznego.


50

Loving Pablo to film, który w przyspieszony sposób stara się opowiedzieć to, co Netflixowi zajęło dwa sezony.


50

Kochając Pabla, nienawidząc Escobara jest porządnie zrobione, z ciągłością fabularną i bardzo realistycznie haftowane z dbałością o detale.


50

Kinowa wersja opowieści o najsłynniejszym narkobaronie z Medellin wygląda jak niewyraźny i nakreślony w pośpiechu drżącą ręką szkic, któremu ktoś zapomniał ewidentnie nadać barw i ostatecznego kształtu.


50

Efekt końcowy to wtórna opowieść ze słabo napisanymi postaciami i intrygą trzymającą się miejscami na dobre słowo.


40

Historia kolumbijskiego narkotykowego magnata Pabla Escobara stała się popkulturowym mitem, powtarzanym ku uciesze spragnionej krwi publiki.


40

Ślepe naśladownictwo za fabułą "Narcos" nie okazało się gwarancją sukcesu. Nawet para znakomitych aktorów wypadła w tym filmie blado.


?

Ukazywanie ukrytego piękna w obrazach przemocy czy ludzkiej tragedii wywołuje wśród odbiorców poczucie pewnego nietaktu.


?

Zabrakło trochę czasu, a może i materiału w książce, by te elementy poczynić bardziej ekscytującymi, podnoszącymi temperaturę filmu. Pozostaje miłość jako zatracenie, wynosząca podniecenie i rozgorączkowanie ponad wartości i zwyczajność.


?

Twórcom udało mu się pokazać swoistą dychotomię tej postaci: psychopatycznego skłonnego do bezgranicznych okrucieństw mordercy i handlarza narkotyków oraz troszczącego się ojca tłumaczącego synowi jak złe są narkotyki.


Proszę czekać…