Kochając Pabla, nienawidząc Escobara 2017

Loving Pablo 2017

Big 81df43dd 93bd 422e 8c40 fab8a47d0bf7
50
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
5
Negatywne
1
  • Polska premiera 15 cze 2018 (2018-06-15)
  • Światowa premiera 06 wrz 2017 (2017-09-06)
  • Gatunek Biograficzny, Kryminał, Dramat
  • Kraj Hiszpania, Bułgaria, Francja, USA
  • Reżyseria Fernando León de Aranoa
  • Aktorzy Penélope Cruz, Javier Bardem, Peter Sarsgaard

Pablo Escobar (Javier Bardem) to najpotężniejszy baron narkotykowy XX wieku, który zajmuje się przemytem kokainy do USA i wielu innych państw na świecie. Wartość jego zarobków została oszacowana na 55 miliardów dolarów w przeliczeniu na współczesny kurs waluty. Pewnego dnia Pablo poznaje piękną Virginię Vallejo (Penélope Cruz) – ambitną gwiazdę kolumbijskiej telewizji. To spotkanie odmienia serce nieobliczalnego przestępcy, który zakochuje się w nowo poznanej kobiecie. Wkrótce dziennikarka na własne oczy poznaje demoniczne oblicze mężczyzny - powiązania gangstera z kolumbijskimi rewolucjonistami, kulisy przemysłu kokainowego i potworności narkoterroryzmu. Coś jednak trzyma oboje przy sobie i nie pozwala im się rozstać.

Recenzje

60

Liczy się TEN szyk, ten wąs, ten pistolet, ta kobieta, nawet – ten pękaty brzuch. Bo przecież fajnie byłoby być Pablem, wypiąć się na wszystkich i po chłopięcemu – wziąć świat dla siebie. Choćby na te skromne filmowe dwie godziny.


50

Aranoa chce pokazać mit Escobara, fascynację postacią, która nie daje się zamknąć w żadnych schematach i ucieka racjonalnemu rozumowaniu. Brak mu jednak czasu i precyzji w skonstruowaniu intrygującego portretu psychologicznego.


50

Loving Pablo to film, który w przyspieszony sposób stara się opowiedzieć to, co Netflixowi zajęło dwa sezony.


50

Kochając Pabla, nienawidząc Escobara jest porządnie zrobione, z ciągłością fabularną i bardzo realistycznie haftowane z dbałością o detale.


50

Kinowa wersja opowieści o najsłynniejszym narkobaronie z Medellin wygląda jak niewyraźny i nakreślony w pośpiechu drżącą ręką szkic, któremu ktoś zapomniał ewidentnie nadać barw i ostatecznego kształtu.


40

Historia kolumbijskiego narkotykowego magnata Pabla Escobara stała się popkulturowym mitem, powtarzanym ku uciesze spragnionej krwi publiki.


?

Ukazywanie ukrytego piękna w obrazach przemocy czy ludzkiej tragedii wywołuje wśród odbiorców poczucie pewnego nietaktu.


?

Zabrakło trochę czasu, a może i materiału w książce, by te elementy poczynić bardziej ekscytującymi, podnoszącymi temperaturę filmu. Pozostaje miłość jako zatracenie, wynosząca podniecenie i rozgorączkowanie ponad wartości i zwyczajność.


Proszę czekać…