Nocny pościg 2015

Run All Night 2015

Big 8c2f2362 16c2 4b9c 9b0e be30ed52b3fd
65
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 2 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 17 kwi 2015 (2015-04-17)
  • Światowa premiera 11 mar 2015 (2015-03-11)
  • Gatunek Akcja, Dramat, Kryminał, Thriller
  • Kraj USA
  • Reżyseria Jaume Collet-Serra
  • Scenariusz Brad Ingelsby
  • Aktorzy Liam Neeson, Genesis Rodriguez, Joel Kinnaman

Pochodzący z Brooklynu gangster i niezawodny płatny zabójca Jimmy Conlon (Liam Neeson), niegdyś znany jako Grabarz, najlepsze lata ma już za sobą. 55-letniego mężczyznę, przez lata najlepszego przyjaciela bossa mafii Shawna Maguire’a (Ed Harris), prześladują grzechy przeszłości. Przez ostatnie 30 lat nieustannie depcze mu też po piętach zawzięty detektyw (D'Onofrio). Wydaje się, że ostatnimi czasy Jimmy może znaleźć pocieszenie jedynie, zaglądając do kieliszka. Kiedy jednak jego syn Mike (Joel Kinnaman), z którym od dawna nie utrzymywał kontaktów, staje się celem, Jimmy musi dokonać wyboru pomiędzy przestępczą rodziną, do której dołączył, a swoją własną, którą porzucił wiele lat temu. Mike musi uciekać, a Jimmy ma tylko jedną szansę odpokutowania za błędy przeszłości. Chce uchronić syna przed losem, który jak sądzi, pisany jest i jemu samemu... czyli przed znalezieniem się po niewłaściwej stronie lufy pistoletu. W obliczu niebezpieczeństwa Jimmy musi w ciągu jednej nocy podjąć decyzję, komu jest winien swoją lojalność i przekonać się, czy wreszcie uda mu się wszystko naprawić.

Recenzje

70

Najnowsze dzieło Colleta-Serry to film, które przyciąga wciągającą fabułą i ciekawymi postaciami. I mimo że w końcówce napięcie nieco opada, a akcja rozwiązuje się zbyt szybko i gładko, to wciąż jest dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem.


60

Oczekiwałem, że "Nocny pościg" będzie najgorszym z czterech filmów Collet-Serry z Neesonem, a okazał się najlepszym. W przeciwieństwie do pozostałych wyczuwałem tu prawdziwe emocjie oraz zależało mi na bohaterach, którzy byli bardzo niejednoznaczni.


Proszę czekać…