Jumanji: Przygoda w dżungli 2017

Jumanji: Welcome to the Jungle 2017

Big b4f6d6ad e4c4 4195 9f1f 2dd0232df779
60
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 13 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
8
Negatywne
1
  • Polska premiera 29 gru 2017 (2017-12-29)
  • Światowa premiera 05 gru 2017 (2017-12-05)
  • Gatunek Przygodowy, Familijny, Fantasy, Akcja, Komedia
  • Kraj USA
  • Reżyseria Jake Kasdan
  • Scenariusz Erik Sommers, Chris McKenna
  • Aktorzy Dwayne Johnson, Karen Gillan, Jack Black

Kiedy dzieciaki odkrywają starą konsolę gier wideo z grą „Jumanji”, o której nigdy dotąd nie słyszały, natychmiast przenoszą się w świat niebezpiecznej dżungli. To właśnie w niej dzieje się akcja gry, a one stają się awatarami postaci, które wybrały: zapalony gracz Spencer staje się odważnym łowcą przygód (Dwayne Johnson), fan piłki Fridge zamienia się (według własnych słów) w Einsteina (Kevin Hart), Bethany – popularna dziewczyna z sąsiedztwa – staje się profesorem w średnim wieku (Jack Black), natomiast niepozorna Martha przybiera postać nieustraszonej wojowniczki (Karen Gillan). Wkrótce odkrywają, że w Jumanji chodzi nie tylko o grę, ale przede wszystkim o przetrwanie. Aby wygrać i powrócić do realnego świata, będą musieli wyruszyć w najbardziej niebezpieczną przygodę życia, odkrywając prawdę o sobie, albo pozostać w świecie gry na zawsze…

Recenzje

80

Solidne i niegłupie kino rozrywkowe. Umiejętnie rozwija pomysł oryginału. Świetna pozycja dla osób chcących przyjemnie spędzić dwie godziny.


70

Wchodząc na salę kinową miałem wiele obaw, które z biegiem czasu zmieniły się w świetną zabawę.


70

Będąc po seansie "Jumanji: Przygoda w dżungli" na usta ciśnie mi się tylko jedno, że jest to taki bekowy film. Dla tych, co nie wiedzą, "bekowy" oznacza śmieszny czy też zabawny w slangu młodzieży.


67

Na pewno po seansie "Jumanji: Przygody w dżungli" nie trzeba umykać z sali chyłkiem, przysłaniając twarz szalikiem, żeby tylko nikt się nie zorientował, że to my głośno chichotaliśmy. Nie byliśmy jedyni.


60

Jumanji: Przygoda w dżungli to tytuł idealny dla nastolatków. Ma humor, wartką akcję i byłą gwiazdę wrestlingu, która teraz w każdym filmie efektownie ratuje świat.


60

Młodsi widzowie docenią przygodową część, natomiast do starszych powinna przemówić strona komediowa.


60

Można powiedzieć, z ręką na sercu, że to udana kontynuacja, w żaden sposób nie „rujnująca dzieciństwa” i miejscami nawet lepsza, pomimo faktu, że samo klasyczne Jumanji nie było filmem wybitnym.


60

Skoro jednak drugą młodość przeżywają gry planszowe, to może i nowe pokolenia zabiorą się teraz za pierwszy film o najsłynniejszej planszówce. Ten wciąż nie traci nic ze swego uroku. Kontynuacja, choć raczej udana, nie ma takiego potencjału.


60

Jumanji: Przygoda w dżungli niesie w sobie niezwykle pozytywną energię. Zachwyca humorem i aktorskim dopasowaniem. Trudno przejść obojętnie obok czarującego Johnsona i zabawnie nadpobudliwego Harta. Iście wybuchowa mieszanka.


60

To dopasowane do mentalności współczesnego nastolatka, intensywne i zakończone porządnym morałem widowisko. Filmowa gra, której może nie brak wad, ale młodszym "graczom" sprawi masę frajdy.


50

Po co w ogóle robić dubbing w tym filmie? To kino dla dzieci i młodzieży, ale raczej dla widza na tyle dojrzałego, by był sobie w stanie sam przeczytać napisy. To nie animacja dla przedszkolaków.


50

Jumanji: Przygoda w dżungli to widowisko, które z sentymentem i z błyskiem w oku oglądamy, jednak niekoniecznie chcemy słyszeć, ze względu na polski dubbing, który nijak współgra z przedstawionym światem.


30

Szkoda, bowiem w całym tym rubasznym i obraźliwym festiwalu żenady trafiło się kilka zabawnych dowcipów, a i sam pomysł rekonstrukcji gry komputerowej wydawał się intrygującym chwytem.


Proszę czekać…