Król rozrywki 2017

The Greatest Showman 2017

Big 5930b986 e654 462c 852b b7983883b6ab
69
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 14 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
9
Neutralne
3
Negatywne
1
  • Polska premiera 29 gru 2017 (2017-12-29)
  • Światowa premiera 20 gru 2017 (2017-12-20)
  • Gatunek Biograficzny, Dramat, Musical
  • Kraj USA
  • Reżyseria Michael Gracey
  • Scenariusz Bill Condon
  • Aktorzy Hugh Jackman, Michelle Williams, Zac Efron

Oryginalny musical, który ukazuje narodziny amerykańskiego przemysłu rozrywkowego. Inspirowany losami legendarnego P.T. Barnuma film opowiada historię wizjonera, gotowego na wszystko, by urzeczywistnić ideę olśniewającego widowiska, który stał się sensacją na miarę światową.

Recenzje

90

"Król rozrywki" nie jest kolejną biografią Wielkiej Jednostki. Fakty z jego życia potraktowane są pobieżnie, stanowiąc jedynie pretekst. Twórcom widowiska chodziło raczej o złożenie hołdu idei, którą rozpropagował Barnum.


90

Oglądając "Króla rozrywki", widzowi niczego nie brakuje. Dobra gra aktorska, świetna choreografia oraz dźwięk, a także wielkie show, to tylko niektóre mocne strony produkcji.


80

"Król rozrywki" to potężny zastrzyk filmowej energii i najwspanialszej – nomen omen – rozrywki.


80

Król rozrywki to nie jest film faktograficzny. To bajka pełna kolorowych postaci i skocznych numerów. Ma na celu polepszenie nam humoru, a nie zapoznanie nas z biografią Barnuma i ja taką interpretacje w pełni kupuję.


80

Film adresowany do młodego jak i dużego nie widzę nawet przeciwwskazań, aby go obejrzeć rodzinnie z tymi najmniejszymi oni też coś znajdą tam dla siebie.


75

"Król rozrywki" to typowy rozpraszacz uwagi: film zalewający widza taką liczbą bodźców i zdarzeń, że nie ma on czasu zastanawiać się nad ich logiką. 100 minut seansu mija w mgnieniu oka.


70

Król rozrywki to film, który zdecydowanie poprawia nastrój, swoim optymizmem zaraża, a kostiumami zachwyca. Swoją prostota i niewymagającą fabuła zapewnia sporo zabawy i wprowadza widza w ten musicalowy świat.


70

Król rozrywki jest produkcją o tyle ciekawą, co nierówną. Płytką i zbyt szybko poprowadzoną fabułę postanowiono zrównoważyć świetną muzyką i choreografią.


65

Król rozrwyki ​jest typową historią od zera do showmana, to trudno nie zakochać się w tym filmie. Zaraża pozytywną energią i sprawia, że aż chce się wyrwać do tańca.


60

Dostarcza kilku zachwytów, uśmiechów i wzruszeń, długi czas skutecznie maskując wrażenie, że jego przepych i ekscytacja niecodziennościami jest wyłącznie grubym przypudrowaniem braków w dramaturgicznej części opowieści.


60

Klepiący biedę P.T. Barnum wpada na pomysł zrealizowania przedstawienia, które odmieni życie jego rodziny. Oparty na faktach sympatyczny musical, którego największą wartością są piosenki, a słabością scenariusz.


50

Musicalowa forma miała więc maskować nie tylko techniczne potknięcia, ale również, a może właśnie przede wszystkim, etyczne nadużycia. Okazała się przy tym nadmiernie wystylizowanym, feerycznym, a przy tym przekłamującym rzeczywistość oszustwem.


33

W musicalu równie ważne co fabuła i postacie są jednak piosenki i układy taneczne. Te pierwsze to zbiór wprawdzie melodyjnych, ale niczym się nie wyróżniających popowych kawałków, niekiedy bardzo dziwnie brzmiących w XIX wiecznej oprawie.


?

Ma wiele twarzy, ale każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Jeżeli chcecie na dwie godziny oderwać się od rzeczywistości i przenieść się do świata marzeń, przepełnionego barwnymi obrazami i muzyką, to koniecznie wybierzcie się do kina.


Proszę czekać…