Na skrzydłach orłów 2016

On Wings of Eagles 2016

Big bdc5b9fe 5797 4e43 8a48 26f13a5426bb
33
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 6 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
0
Negatywne
5
  • Polska premiera 15 gru 2017 (2017-12-15)
  • Światowa premiera 01 lip 2016 (2016-07-01)
  • Gatunek Dramat, Historyczny, Sportowy
  • Kraj Chiny, Hongkong, USA
  • Reżyseria Stephen Shin
  • Scenariusz Rubby Xu, Christopher C. Chan
  • Aktorzy Joseph Fiennes, Shawn Dou, Bruce Locke

Prawdziwa historia Erica Liddella (Joseph Fiennes), szkockiego lekkoatlety, dwukrotnego medalisty olimpijskiego, który całe swoje życie służył Bogu. Historia wspaniałego sportowca, którzy przyniósł chwałę swej ojczyźnie i Kościołowi, pozostając przy tym skromnym i dobrym człowiekiem.

Recenzje

40

Niewiarygodnie pompatyczna laurka dla wybitnego biegacza pozszywana z prawie niepowiązanych ze sobą scen.


33

Obowiązuje tu styl typowej agitki: japońscy żołnierze są okrutni i bestialscy, bohater niezłomny, nieskazitelny i wolny od wahań, po jego kolejnym szlachetnym uczynku rozbrzmiewa podniosła muzyka a na niebie pojawia się orzeł - niestety, tylko w f...


30

Na skrzydłach orłów to film, który zmarnował swój potencjał. Historia zaprezentowana na ekranie nie angażuje, a sam bohater nie budzi żadnych emocji – trudno się z nim identyfikować, czy współczuć, co negatywnie wpływa na stopień zainteresowania p...


30

Na skrzydłach orłów jest kinem ciężkiego kalibru, ale w kontekście – ciężka broń, ociężała, a amunicji brak. Chce się odlecieć na orle z kina, jak najszybciej.


30

Filmowy Liddell żyje powietrzem i modlitwą, nigdy nie wątpi i zawsze przedkłada troskę o innych nad osobiste szczęście. Gdy natchnionym wzrokiem patrzy poza horyzont, z głośników rozbrzmiewa wzniosła muzyka, a ekran zalewa fala światła.


?

Gdy z dumą deklamuje swoje ideały, a w tle słychać podniosłą muzykę, ma się wrażenie, jakby oglądało się parodię, a nie film oparty na prawdziwej historii prawdziwego człowieka.


Proszę czekać…