Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi 2017

Star Wars: The Last Jedi 2017

Big b8028104 2b75 4763 9870 ff3e56192612
75
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 16 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
12
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 14 gru 2017 (2017-12-14)
  • Światowa premiera 09 gru 2017 (2017-12-09)
  • Gatunek Przygodowy, Sci-Fi, Akcja
  • Kraj USA
  • Reżyseria Rian Johnson
  • Scenariusz Rian Johnson
  • Aktorzy Oscar Isaac, Mark Hamill, Benicio Del Toro

Recenzje

90

Jest w pewnym momencie zbyt bezpiecznie, chociaż dynamicznie, efektownie, zabawnie i z sercem. Tak jak oczekujemy po Gwiezdnych Wojnach.


80

„Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” Riana Johnsona, czyli VIII już Epizod Gwiezdnej Sagi to film, który naprawił większość mankamentów poprzedniczki i stworzył ciekawą historię w ramach znanej opowieści.


80

Cała ostatnia prosta wgniata w fotel, ale jest tam jeden taki kawałek, o którym myślę sobie, że to chyba najintensywniejszy moment, jaki przeżyłem w tym roku na sali kinowej. Który działa niemalże tak mocno, jak pamiętna rewelacja z "Imperium kont...


80

To widowisko, do którego nie powinno podchodzić się na płaszczyźnie fabularnej, a problematycznej.


80

Losy ulubionych postaci śledzimy z zapartym tchem, a wizualna strona dosłownie porywa. To taki film, kiedy po zakończeniu seansu od razu planujemy powtórkę.


80

„Ostatni Jedi” nie jest nowym „Imperium kontratakuje”, nie „wychodzi ze swojej strefy komfortu”, pozostając filmem raczej bezpiecznym, ale jest bardziej efektowny, bardziej złożony i po prostu zwyczajnie lepszy od „Przebudzenia Mocy”.


80

Rian Johnson podołał jednak wyzwaniu, a przede wszystkim odnalazł radość i pomysł w odwiecznej batalii rebeliantów z siłami Imperium/Najwyższego Porządku.


80

Ostatni Jedi to film znacznie odważniejszy, ale zarazem mniej spójny niż Przebudzenie Mocy. Jego wady bledną jednak w obliczu potęgi, z jaką oddziałuje na emocje i zmysły. To niesamowity film, który jednak wzbudza trochę mieszanych uczuć.


78

Pędzącą akcje zamieniono na potyczki bohaterów, a wybuchy i eksplozje na napięte relacje między postaciami.


70

Po pierwszej, niemrawej połowie, film staje się bowiem przykładem fenomenalnego wykorzystania możliwości, które oferuje nieskończony budżet i grupa zdolnych aktorów w obsadzie.


70

Ostatni Jedi to film fajny, ale udowadniający mi, że to już nie są Gwiezdne Wojny, które kochałem. Disney kopiuje w nich rozwiązania z filmów Marvela, które mu się sprawdziły, czyli robimy nowe historie z mocnym naciskiem komediowym.


67

Dostajemy to, co w "Gwiezdnych wojnach" najważniejsze: przygodową intrygę opowiedzianą z humorem i obfitującą w brawurowo rozegrane sceny akcji.


60

Gwiezdne wojny, co również żadnym zaskoczeniem nie będzie, w dalszym ciągu rządzą też technikaliami.


60

Doceniam za chęć wprowadzenia czegoś nowego, bycia odważnym i pokazania, że nie zawsze trzeba grać według pewnych zasad i korzystać ze sprawdzonych schematów. Niestety ta próba nie do końca się udała i Johnson stworzył widowisko pozbawione serducha.


?

Hasło “więcej!” towarzyszy chyba wszystkim sequelom, które próbują dorównać poprzednikom, ale tutaj nie było to wcale potrzebne i gdyby zrezygnowano z kilku wątków, to wydaje mi się, że produkcja by na tym zyskała.


?

Film, wyreżyserowany przez Riana Johnsona, trwa dwie i pół godziny, ale nawet przez moment się nie dłuży i jest pełen fabularnych zaskoczeń


Proszę czekać…