Na karuzeli życia 2017

Wonder Wheel 2017

Big d91b237c 85b3 4e70 9b2e 9a2e77fb056c
56
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 15 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
4
Neutralne
7
Negatywne
2
  • Polska premiera 01 gru 2017 (2017-12-01)
  • Światowa premiera 14 paź 2017 (2017-10-14)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj USA
  • Reżyseria Woody Allen
  • Scenariusz Woody Allen
  • Aktorzy Kate Winslet, Jim Belushi, Juno Temple

Historia czterech postaci, których losy splatają się w słynnym parku rozrywki na Coney Island w latach 50. ubiegłego wieku. Rozchwiana emocjonalnie, była aktorka Ginny (Kate Winslet) pracuje tu jako kelnerka. Jej mąż Humpty (Jim Belushi) jest operatorem karuzeli. Mickey (Justin Timberlake) to przystojny ratownik, który marzy o karierze dramatopisarza. Carolina natomiast jest marnotrawną córką Humpty'ego, która w domu ojca szuka schronienia przed gangsterami. Poetycko sfilmowany przez Vittorio Storaro Na karuzeli życia, to rozgrywająca się w malowniczych plenerach, iskrząca emocjami opowieść o pasji, namiętności i zdradzie.

Recenzje

75

Bądźcie jednak ostrożni. Nazbyt duże emocjonalne zaangażowanie prowadzi do złamanego serca. "Na karuzeli życia" wieńczy scena, w której psotny podpalacz Richie patrzy się na płonące śmieci. Popiół i dym. Innego finału nie będzie.


70

Nawet jeśli całość filmu ma słodko-gorzki posmak, to ze względu na jego wizualną oprawę i rewelacyjną Kate Winslet jesteśmy w stanie go przełknąć.


67

Woody Allen zrealizował jeden z najbardziej gorzkich swoich filmów, ubierając go w ramki cukierkowej, podszytej nostalgią pocztówki.


67

"Na karuzeli życia" choć nie jest filmem idealnym, to jednak do mnie przemówił pod wieloma względami. Jednakże uważam to za czysto subiektywną opinię, która odnosi się wyłącznie do mnie.


60

Woody Allen jest w formie, może nie tej najwyższej, ale wciąż potrafi zaintrygować ciekawą historią i wyrazistymi postaciami.


60

Nowy Allen to na pewno nie jest strata czasu, koniec końców każdy film Wujka mnie satysfakcjonuje – nawet jeśli nie zawsze da się to racjonalnie wyjaśnić.


60

Na karuzeli życia nie jest filmem idealnym. Tonie w dłużyznach, przegadanych – nawet jak na Allenach – dialogach, ale dzięki Kate Winslet staje się filmem godnym uwagi.


50

Widowisko wyrasta na teatralnej glebie, podlanej konwencją kina lat ’50 – niestety, żaden walor estetyczny nie zostaje wykorzystany w pełni, skutkując nieurodzajnym ugorem


50

"Na karuzeli życia" powinien być najlepszym filmem reżysera od czasu "Blue Jasmine". Niestety jest jedynie kolejnym w jego dorobku "średniakiem".


50

Na karuzeli życia to film, który miał potencjał na mistrzowski dramat z psychologicznym zacięciem. Efekt nie jest jednak tak imponujący, jak mógłby być.


50

Allen tworzy się kameralny dramat, minimalizuje scenografię, ogranicza fabularne wątki i koncentruje na kilku bohaterach, to trzeba z kreowanej sytuacji wycisnąć maksimum emocji – tych jednak zabrakło.


40

"Na karuzeli życia" stanowi propozycję głównie dla zagorzałych sympatyków nowojorczyka, dla których nawet jeśli owa karuzela nie ruszy, to dzięki towarzystwu Allena będzie atrakcją samą w sobie.


30

Produkcja nowojorskiego reżysera nie przedstawia widzowi nic nowego; brakuje w niej powiewu świeżości ponieważ wszystkie wątki ukazywane na ekranie mogliśmy zobaczyć w innych filmach Woody’ego Allena.


?

"Na karuzeli życia” nie jest filmem o miłości. To przede wszystkim zachwycający manifest talentu aktorki, która jak nikt, potrafi wcielić się w kobietę wzgardzoną.


?

Filmy Allena nie zwracały zwykle uwagi swoim kształtem wizualnym – ten jest pod tym względem wyjątkowy.


Proszę czekać…