Gra o wszystko 2017

Molly's Game 2017

Big e99b99f1 0066 46e4 b0e7 d3f148574578
60
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 3 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 05 sty 2018 (2018-01-05)
  • Światowa premiera 08 wrz 2017 (2017-09-08)
  • Gatunek Dramat, Biograficzny
  • Kraj USA
  • Reżyseria Aaron Sorkin
  • Scenariusz Aaron Sorkin
  • Aktorzy Jessica Chastain, Idris Elba, Kevin Costner

Młoda, piękna i wszechstronnie utalentowana. Kochała ryzyko i nie bała się gry o wszystko. Światowej klasy zawodniczka w narciarstwie alpejskim, która fortunę zdobyła nie dzięki nartom, a dzięki kartom. Molly Bloom przez 10 lat prowadziła najbardziej ekskluzywny, niele­galny klub pokerowy w USA. Gościła gwiazdy Hollywood, największe postaci światowego biznesu, a także bossów rosyjskiej mafii. Pod jej dachem wygrywano miliony i tracono fortuny. Poznała tajemnice naj­potężniejszych tego świata. Gdy sądziła, że zdobyła wszystko, do jej drzwi zapukało FBI. Zagrożona wieloletnim więzieniem, utratą dorob­ku życia, po raz kolejny postanowiła podjąć walkę. Tym razem jej jedy­nym sprzymierzeńcem okazał się adwokat, który jako pierwszy poznał prawdziwe oblicze Molly Bloom.

Recenzje

60

Choć debiutowi Sorkina za kamerą można sporo zarzucić, to wciąż sprawne i inteligentne kino z dobrze napisanym bohaterami.


60

Forma jest smaczna, ale nie jest to temat z ostatniej chwili, raczej powtórka z rozrywki. Na korzyść działa tu przyspieszenie i mimo amerykańskiej koncepcji na ukazanie bohatera jest coś nowego, a przynajmniej pozwalającego przyjąć Grę o wszystko,...


?

“Grę o wszystko” trudno dostrzec, że to reżyserski debiut Sorkina. Scenariuszowo bezbłędna produkcja, dobrze zagrana i poprawnie nakręcona ma szansę otworzyć drugą karierę scenarzysty.


Proszę czekać…