Gra o wszystko 2017

Molly's Game 2017

Big e99b99f1 0066 46e4 b0e7 d3f148574578
66
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 15 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
8
Neutralne
5
Negatywne
1
  • Polska premiera 05 sty 2018 (2018-01-05)
  • Światowa premiera 08 wrz 2017 (2017-09-08)
  • Gatunek Dramat, Biograficzny
  • Kraj USA
  • Reżyseria Aaron Sorkin
  • Scenariusz Aaron Sorkin
  • Aktorzy Jessica Chastain, Idris Elba, Kevin Costner

Młoda, piękna i wszechstronnie utalentowana. Kochała ryzyko i nie bała się gry o wszystko. Światowej klasy zawodniczka w narciarstwie alpejskim, która fortunę zdobyła nie dzięki nartom, a dzięki kartom. Molly Bloom przez 10 lat prowadziła najbardziej ekskluzywny, niele­galny klub pokerowy w USA. Gościła gwiazdy Hollywood, największe postaci światowego biznesu, a także bossów rosyjskiej mafii. Pod jej dachem wygrywano miliony i tracono fortuny. Poznała tajemnice naj­potężniejszych tego świata. Gdy sądziła, że zdobyła wszystko, do jej drzwi zapukało FBI. Zagrożona wieloletnim więzieniem, utratą dorob­ku życia, po raz kolejny postanowiła podjąć walkę. Tym razem jej jedy­nym sprzymierzeńcem okazał się adwokat, który jako pierwszy poznał prawdziwe oblicze Molly Bloom.

Recenzje

80

"Gra o wszystko" to świetnie zrealizowany obraz, który zdecydowanie jest wart poświęconego mu czasu. Jest intrygujący, wartki, wciągający oraz rewelacyjnie napisany.


80

Aaron Sorkin nie sili się w tej produkcji na kreowanie fikcyjnej historii, opowiada nam o prawdziwych wydarzeniach. Ukrywa przy tym prawdziwe nazwiska graczy, ale puszcza oko do widza, dając mu szansę na odgadnięcie ich tożsamości.


80

Aaron Sorkin po raz kolejny udowadnia, że w scenariuszowym fachu mało kto może mu dorównać. A Jessica Chastain ma piękny dekolt i do tego potrafi grać.


70

Gra o wszystko to porządny kawał udanego filmowego rzemiosła. Film, który ma swoje wady, lecz potrafi je ukryć pod licznymi zaletami.


70

"Gra o wszystko" nie sprowadza się do opowieści o tym, że za każdą inteligentną, wygadaną i odnoszącą sukcesy kobietą stoi jakiś facet, najczęściej jej ojciec. Chastain daje zbyt wielowymiarowy występ, by dać się zamknąć w podobnej szufladce.


70

Świetnie opowiedziana i rewelacyjnie zagrana prawdziwa historia Molly Bloom, przedsiębiorczej organizatorki pokera dla elit. Aaron Sorkin udanie debiutuje jako reżyser, ale nie bez potknięcia.


70

„Gra o wszystko” broni się jako wizualno-literacki majstersztyk, pełen ostrych dialogów, trafnych zbitek montażowych, znaczących ruchów kamery i przemyślanych aktorskich gestów.


67

Sorkin-reżyser bardzo lubi Sorkina-scenarzystę i nie chce mu najwyraźniej skreślać żadnej kwestii, co nie wychodzi całości na dobre.


60

Debiut reżyserski Aarona Sorkina można zaliczyć do udanych – świetne dialogi, porządnie skonstruowany portet psychologiczny bohaterki – ale trzeba przyznać, że za mało tu emocji i napięcia, które często charakteryzują filmy przez niego napisane.


60

Choć debiutowi Sorkina za kamerą można sporo zarzucić, to wciąż sprawne i inteligentne kino z dobrze napisanym bohaterami.


60

Kusząc się na pokerową terminologię, można powiedzieć, że to rozdanie Sorkin wygrał. Minimalnie co prawda, ale wciąż. Mam jednak nadzieje, że w kolejnej partii zaryzykuje trochę więcej i zacznie grać większymi stawkami.


60

Podczas jednoczesnej żonglerki dramatem sądowym, biografią kryminalną i zasadami gry w pokera, udaje mu się zachować spójne filmowe tempo, co dla debiutującego twórcy jest wyjątkowym osiągnięciem.


60

Forma jest smaczna, ale nie jest to temat z ostatniej chwili, raczej powtórka z rozrywki. Na korzyść działa tu przyspieszenie i mimo amerykańskiej koncepcji na ukazanie bohatera jest coś nowego, a przynajmniej pozwalającego przyjąć Grę o wszystko,...


40

W "Grze o wszystko" niewiele jest rasowej filmowej roboty: tworzenia znaczeń za pomocą wyrazistych gestów lub wymownych zestawień obrazów.


?

“Grę o wszystko” trudno dostrzec, że to reżyserski debiut Sorkina. Scenariuszowo bezbłędna produkcja, dobrze zagrana i poprawnie nakręcona ma szansę otworzyć drugą karierę scenarzysty.


Proszę czekać…