Na krawędzi 2017

Le Fidèle 2017

Big b3ffde9c 372e 459e 84d9 74a19430e931
45
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
3
Negatywne
3
  • Polska premiera 29 gru 2017 (2017-12-29)
  • Światowa premiera 07 wrz 2017 (2017-09-07)
  • Gatunek Kryminał, Dramat
  • Kraj Belgia, Holandia, Francja
  • Reżyseria Michaël R. Roskam
  • Scenariusz Michaël R. Roskam, Thomas Bidegain
  • Aktorzy Matthias Schoenaerts, Adèle Exarchopoulos, Eric De Staercke

Opowieść o brutalnej zbrodni dokonanej w Brukseli oraz tragicznej historii miłosnej między Gigi, ambitnym gangsterem (Matthias Schoenaerts) a Bibi (Adèle Exarchopoulos), młodą dziewczyną, kierowcą samochodów wyścigowych. Jest to romans namiętny, ognisty, bezwarunkowy. Ale Gigi kryje pewną tajemnicę. Więc kochankowie będą musieli walczyć, by pozostać wiernymi swojej miłości, gdyż oboje popełnili w życiu błędy.

Recenzje

58

Szkoda, że ta utalentowana para aktorów zmarnowała czas na dość przeciętną produkcję.


50

I choć od strony realizacyjnej "Na krawędzi" nic nie można zarzucić, to meandryczność i nieskładność historii pozbawia go raczej szans na Oscara, o którym marzą Belgowie.


50

Ostatecznie, „Na krawędzi” obiecuje więcej, niż dostarcza. Dwoje szczególnych bohaterów, bogatych z punktu widzenia scenariopisarstwa, zderza się z banalną i znaną fabułą.


40

Na krawędzi intryguje rozpoczęciem, daje nadzieję na pełne emocji kino o uczuciach, ale wpada w wir destrukcyjnych splotów akcji.


40

Niestety Na krawędzi, nie spada w przepaść, ale też nie idzie zgrabnie po tej krawędzi. Żadnych nowych lądów nie odkrywa, a w pewnym momencie wręcz przyznaje się, że nie da rady zrobić nie oryginalnego.


30

W "Na krawędzi" najbardziej brakuje konsekwencji: zarówno stylistycznej, jak i fabularnej.


?

W filmie znajdziemy kilka zapadających w pamięć wizualnych rozwiązań, chociażby finałową szaleńczą jazdę przez na wpół uśpione miasto.


Proszę czekać…