Na krawędzi 2017

Le Fidèle 2017

Big b3ffde9c 372e 459e 84d9 74a19430e931
45
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
3
Negatywne
3
  • Polska premiera 29 gru 2017 (2017-12-29)
  • Światowa premiera 07 wrz 2017 (2017-09-07)
  • Gatunek Kryminał, Dramat
  • Kraj Belgia, Holandia, Francja
  • Reżyseria Michaël R. Roskam
  • Scenariusz Michaël R. Roskam, Thomas Bidegain
  • Aktorzy Matthias Schoenaerts, Adèle Exarchopoulos, Eric De Staercke

Bibi (Benedicte) jest kobietą-kierowcą wyścigowym, Gino (Gigi) – sprzedawcą samochodów. Kiedy się spotykają, zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Chłopak jest bardzo konkretny, od razu dopytuje czy dziewczyna się z kimś spotyka i obiecuje dać jej spokój, jeśli jest zajęta. Ale Gino skrywa też pewną tajemnicę: nie jest tym, za kogo się podaje. Ich miłość będzie musiała przetrwać w przestępczym świecie, w który uwikłany jest główny bohater. Uczucie jakie żywi do siebie filmowa para jest niezwykle przekonujące i uwodzicielskie jednocześnie. Bibi i Gigi będą jednak musieli stawić czoła niebezpieczeństwu jakie będzie się nad nimi unosić nie dając o sobie zapomnieć.

Recenzje

58

Szkoda, że ta utalentowana para aktorów zmarnowała czas na dość przeciętną produkcję.


50

I choć od strony realizacyjnej "Na krawędzi" nic nie można zarzucić, to meandryczność i nieskładność historii pozbawia go raczej szans na Oscara, o którym marzą Belgowie.


50

Ostatecznie, „Na krawędzi” obiecuje więcej, niż dostarcza. Dwoje szczególnych bohaterów, bogatych z punktu widzenia scenariopisarstwa, zderza się z banalną i znaną fabułą.


40

Na krawędzi intryguje rozpoczęciem, daje nadzieję na pełne emocji kino o uczuciach, ale wpada w wir destrukcyjnych splotów akcji.


40

Niestety Na krawędzi, nie spada w przepaść, ale też nie idzie zgrabnie po tej krawędzi. Żadnych nowych lądów nie odkrywa, a w pewnym momencie wręcz przyznaje się, że nie da rady zrobić nie oryginalnego.


30

W "Na krawędzi" najbardziej brakuje konsekwencji: zarówno stylistycznej, jak i fabularnej.


?

W filmie znajdziemy kilka zapadających w pamięć wizualnych rozwiązań, chociażby finałową szaleńczą jazdę przez na wpół uśpione miasto.


Proszę czekać…