I tak cię kocham 2017

The Big Sick 2017

Big 40fd56c0 18e5 4d0c 81ea e4ffd79364c6
73
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 17 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
12
Neutralne
2
Negatywne
0
  • Polska premiera 05 sty 2018 (2018-01-05)
  • Światowa premiera 20 sty 2017 (2017-01-20)
  • Gatunek Komedia, Romans
  • Kraj USA
  • Reżyseria Michael Showalter
  • Scenariusz Emily V. Gordon, Kumail Nanjiani
  • Aktorzy Kumail Nanjiani, Zoe Kazan, Holly Hunter

Oparta na faktach historia związku urodzonego w Pakistanie komika i aktora komediowego Kumaila Nanjiani oraz Amerykanki Emily Gordon. Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia, mimo dzielących oboje różnic kulturowych. Przekroczenia granic strzec będą zdeterminowani rodzice ukochanej, na drodze szczęściu staną również oczekiwania rodziny Kumaila. A to dopiero początek wyzwań, jakim zakochani będą musieli stawić czoła.

Recenzje

83

Komedia romantyczna, w której można się zakochać. Może dlatego, że szczęśliwie ożeniona z dramatem.


80

Pod względem gatunkowej proweniencji The Big Sick jest przede wszystkim melodramatem – tylko że to melodramat nieprzyzwoicie wręcz zabawny.


80

"I tak cię kocham", wbrew polskiemu tytułowi, nie jest bezmyślną komedią romantyczną. To prawdziwa historia miłosna pełna wartościowych przemyśleń i wzruszających zwrotów akcji.


80

I tak cię kocham nie jest prostą i lekką komedią romantyczną, jak wiele przedstawicieli gatunku. Jest to dobry, świetnie zagrany komediowy dramat, który potrafi równie dobrze rozbawić i wzruszyć.


80

Pochodzący z Pakistanu standupista, wbrew swojej mocno tradycyjnej rodzinie zakochuje się w sympatycznej Amerykance. Wołające o lepszego aktora w roli głównej sympatyczne kino udanie łączące humor z umiarkowanym dramatem.


80

Droga do samodzielności nie zawsze jest łatwa, ale "I tak cię kocham" zgrabnie przekonuje, że można ją przebyć z poczuciem humoru. I to chyba najważniejsza lekcja z tej pierwszorzędnej komedii.


75

Trzymam kciuki za nominację do Oscara dla scenarzystów filmu - to co zrobili z humorem i niedopowiedzianymi słowami jest godne wszelkich, złotych statuetek.


75

"I tak cię kocham" to pozytywne zaskoczenie, które potrafi opowiedzieć o tragedii w bardzo lekki i komediowy sposób.


70

Nawet jeśli zatem chwalące potęgę komizmu "I tak cię kocham" wydaje się chwilami dziełem zakochanym w sobie, klasa filmu czyni ten delikatny narcyzm w pełni usprawiedliwionym.


70

Nanjiani jest komediowym dżentelmenem. Stand-upowy rodowód aktora gwarantuje minimalną liczbę tematów tabu.


70

To rześkie połączenie komedii romantycznej z Sandą Bullock z lat 90. i jeszcze starszego "Zgadnij, kto przyjdzie na obiad" ma nie tylko charakterystyczny znak jakości humoru produkcji Judda Apatowa, ale w swoim gatunku prezentuje się jako film zas...


70

Ogromny urok, czar i zgrabność idzie pod rękę jednak ze zbyt prostą historią miłosną.


60

I tak cię kocham to pełna pozytywnej energii produkcja, która momentami wzrusza, by w innej chwili rozbawić, ale przede wszystkim zaczarować autentycznością.


50

Niestety, ale brakuje tutaj dramatu - wszystko odmienia się dzięki dobremu losowi lub dzięki prostym gestom. Trudno to wszystko kupić, mimo sympatycznych aktorów i kilku szczerych uśmiechów.


?

Dawno nie widziałem tak udanego połączenia komedii i dramatu, w dodatku świetnie zagranego przez wszystkich aktorów, zarówno pierwszego, jak i drugiego planu.


?

Ma swoje momenty i porusza interesujące tematy, ale całkowicie brakuje mu cech szczególnych, czegoś co sprawiłoby, że będzie nie tylko obejrzany, ale i zapamiętany.


?

I tak cię kocham jest sundancowym, lekkim i przyjemnym kinem, które daje nadzieję, że po burzy zawsze wychodzi słońce. Nieco naiwne, ale przecież prawdziwe.


Proszę czekać…