Kryptonim HHhH 2017

HHhH 2017

Big 99d64a68 6fa2 42e0 b406 f14010fcbdca
51
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
2
Neutralne
2
Negatywne
2
  • Polska premiera 10 lis 2017 (2017-11-10)
  • Światowa premiera 09 maj 2017 (2017-05-09)
  • Gatunek Akcja, Biograficzny, Thriller, Wojenny
  • Kraj Francja, Wielka Brytania, Belgia, USA
  • Reżyseria Cédric Jimenez
  • Scenariusz Cédric Jimenez, Audrey Diwan
  • Aktorzy Jason Clarke, Rosamund Pike, Jack O'Connell

Prawdziwa historia człowieka, który skrywał największe tajemnice III Rzeszy. Każda władza potrzebuje kogoś, kto pozostanie w cieniu i zatroszczy się o jej sekrety. Reinhard Heydrich skrycie pracuje nad stworzeniem siatki szpiegowskiej na ogromną skalę. W tajemnicy powstaje tajna organizacja, która zmieni bieg historii i wpłynie na losy milionów. Ale człowiek, w którego rękach spoczywają niebezpieczne tajemnice, staje się zagrożeniem również dla swoich przywódców.

Recenzje

70

Kiedy zawodzi ekspozycja postaci i ich motywacji, poziom całości podnosi realizacyjny majstersztyk i prawdziwie ludzkie emocje.


67

Wydaje się, że punkt wyjścia "Kryptonimu HHhH", który przygląda się nie tylko ideowo słusznej stronie, ale i zagląda do owianego mroczną tajemnicą domostwa i głów Heydrichów, jest ciekawszy.


60

Momentami bywa elektryzująco, momentami jest niezwykle intymnie, blisko bohaterów. Kino niepozbawione wad, ale całkiem angażujące.


50

"Kryptonim HHhH" wygląda więc tak, jakby był dziełem niekompletnym. Portrety psychologiczne bohaterów są mocno uproszczone, a fakty przedstawiono bardzo oględnie, a często wręcz z premedytacją zafałszowano, by układały się w bardziej filmową całość.


40

Kryptonim HHhH to film, który dowodzi jak można zmarnować fascynującą i prawdziwą historię, czynią są zupełnie nijaką.


20

Mam wrażenie, że gdyby ekipa zdecydowała się jedynie na thriller, powstałoby niezłe kino gatunkowe. W takim wypadku możemy ekscytować się jedynie montażem i zimnem, jakie płynie z ekranu.


?

„Kryptonim HHhH” to brutalny obraz, ale bardzo dobrze zrealizowany i wartościowy, bo ukazuje rzadki temat w gatunku kina wojennego. Absolutnie warto zobaczyć.


?

Mimo wielu cierpkich słów względem pierwszej połowy obrazu, należy zaznaczyć, że nie jest to zły film. To jednak obraz, który długo dochodzi do swoich prawdziwie dobrych, angażujących scen, przez sporą część każąc nam zastanawiać się nad celem cał...


Proszę czekać…