Reakcja łańcuchowa 2017

2017

Big 78ac2646 ae75 4fab 95b9 469494d7b84f
36
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 4 recenzje

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
0
Negatywne
4
  • Polska premiera 08 gru 2017 (2017-12-08)
  • Światowa premiera -
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Jakub Pączek
  • Aktorzy Małgorzata Mikołajczak, Tomasz Włosok, Bartosz Gelner

Marta kończy 30 lat i wkrótce ma wziąć ślub z Adamem. Jej przyszły mąż pochodzi z bogatego domu, ale jest zupełnie zdominowany przez charyzmatyczną i odnoszącą sukcesy matkę. Sytuacja młodych dodatkowo komplikuje się, gdy do opinii publicznej przedostaje się informacja o zaginięciu byłej dziewczyny Adama. Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania Kasi szybko stają się tematem numer jeden wiadomości w kraju. A policyjne śledztwo w różnym stopniu dotyka nie tylko przyszłych małżonków, ale również ich bliskich, w tym - siostrę Marty - Asię oraz najlepszego przyjaciela pary, Pawła - niespełnionego filmowca, dla którego jedyną perspektywą zarobku stała się branża pornograficzna. Z czasem wydarzenia, które miały swój początek na urodzinowym przyjęciu-niespodziance, które mężczyźni zorganizowali Marcie, uruchomią spiralę tragicznych wydarzeń. W gęstniejącej atmosferze wzajemnych podejrzeń i oskarżeń nic nie będzie takie, jak mogłoby się na początku wydawać...

Recenzje

40

"Reakcja łańcuchowa" ostatecznie parodiuje samą siebie. A świat filmu jest brutalny - co Pączek z pewnością już wie, i nawet atrakcyjna wizualnie katastrofa, to wciąż katastrofa. Piękna, ale katastrofa.


40

Był tu potencjał na kino analizujące pewną grupę społeczną, ale niestety poległ po kiepsko rozpisanym scenariuszem.


33

Nie sposób w przedstawioną na ekranie rzeczywistość uwierzyć. Trudno też potraktować ją z przymrużeniem oka, bo reżyserowi brak poczucia humoru, a w jego spojrzeniu nie ma empatii.


30

Gdy w filmie po raz któryś powraca motyw snu-wizji z pogrążającymi się w odmętach wody bohaterami, aż prosi się, by – zamiast cytować Nahacza – parafrazować Fisza: Warszafka tonie.


Proszę czekać…