Ava 2017/II

2017/II

Big ba8f3c5b 8674 40a2 810b 72eea729ddf6
63
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
6
Neutralne
0
Negatywne
2
  • Polska premiera 29 cze 2018 (2018-06-29)
  • Światowa premiera 19 maj 2017 (2017-05-19)
  • Gatunek Dramat, Romans
  • Kraj Francja
  • Reżyseria Léa Mysius
  • Scenariusz Léa Mysius
  • Aktorzy Noée Abita, Laure Calamy, Juan Cano

W czasie wakacji nad oceanem, 13-letnia Ava dowiaduje się, że straci wzrok wcześniej niż się spodziewano. Jej matka postanawia zachowywać się tak, jakby nic się nie zmieniło, aby mogły spędzić najpiękniejsze lato swojego życia. Ava reaguje na swój sposób, kradnąc dużego czarnego psa należącego do młodego uciekiniera.

Recenzje

80

Niestandardowe zabiegi reżyserskie stosowane są tylko po to, by pogłębić obraz psychologiczny bohaterów i uczynić świat przedstawiony jeszcze bardziej zmysłowym.


75

Reżyserski debiut Léi Mysius jest utrzymany w stosunkowo realistycznej konwencji, a więc prezentowane w nim młodzieńcze wybryki są dość skromne, skrojone pod niezbyt duże możliwości bohaterki.


70

Francuska produkcja wymaga skupienia, a zarazem skłania do poddania się zmysłowej atmosferze i przypomnieniu sobie czasów swojej młodości. Dobra propozycja na rozpoczęcie filmowych wakacji.


70

Scenarzystka i zarazem reżyserka podejmuje temat z zaskakującą subtelnością, a opowiadając o dziewczynce, nie próbuje wyciskać z nas łez.


70

O trudnych tematach po ludzku i bez patosu. Można? Można!


67

Ciekawy i niesztampowy film o dorastaniu. Postacie są tu bardzo dobrze napisane, zagrane i "prawdziwe", a zdjęcia - wyraziste, starannie skomponowane i wolne od tanich chwytów.


40

Nie znajduję dla niej odbiorców. Nie jest to lekki film familijny, bo występują w nim elementy gorszące. Ale nie pretenduje też do bycia wielowarstwową podróżą po ludzkich obawach i pragnieniach, dla wymagającego widza wydaje mi się zbyt płytki.


30

Ava to temperamentny, pełen wigoru film, który doskonale świeżo i piękne opowiada o rytuale przejścia i poradzenia sobie z tragiczną sytuacją niesamowicie nieszablonowo. Ave Ava!


?

Film „Ava” jest zupełnie jak jego tytułowa protagonistka - niby zwyczajny i przeciętny, a jednak ma w sobie coś szalonego i intrygującego.


Proszę czekać…