Morderstwo w hotelu Hilton 2017

The Nile Hilton Incident 2017

Big 25fdcb6b 49c3 46d7 82a5 ef33f535ca84
68
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
6
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 01 gru 2017 (2017-12-01)
  • Światowa premiera 21 sty 2017 (2017-01-21)
  • Gatunek Kryminał, Dramat, Thriller
  • Kraj Szwecja, Dania, Niemcy, Francja
  • Reżyseria Tarik Saleh
  • Scenariusz Tarik Saleh
  • Aktorzy Fares Fares, Mari Malek, Hania Amar

Policjant z Kairu próbuje rozwikłać zagadkę morderstwa kobiety dokonanego w przededniu rewolucji w Egipcie w 2011 roku. Incydent, który z początku wygląda na rutynowe zabójstwo prostytutki, z czasem ewoluuje w znacznie bardziej skomplikowanym kierunku. Śledztwo prowadzi detektywa do egipskiej elity. W kręgu podejrzeń są ludzie z otoczenia samego prezydenta Mubaraka...

Recenzje

80

To udany ukłon w stronę klasyków gatunku noir, który wychodzi twórczo poza jego ramy, będąc jednocześnie ciągle aktualnym dramatem politycznym i społecznym.


70

„Morderstwo w hotelu Hilton” oferuje napięcie i nastrojową muzykę, jak na kryminał przystało. Niespiesznie rozwijająca się akcja, długie ujęcia i klimatyczne zdjęcia prowadzą do emocjonalnego, druzgocącego zakończenia.


70

To film, który nie trzyma się kurczowo swojego gatunku i prócz szorstkiego kryminału, pokazuje układ zamknięty i złą kondycję Kairu. Film z szeroko otwartymi oczami, zasmucony tym, co widzi.


70

Podczas oglądania "Morderstwa…" na każdym kroku czuć, że mamy do czynienia z filmem bolesnym, dotykającym wciąż jeszcze świeżych ran.


70

Salehs inteligentnie czerpie inspirację z mistrzów kina noir, ale opowiada na swoich artystycznych warunkach. Kamera porusza się niespiesznie. Na pierwszą scenę akcji również przyjdzie nam poczekać.


67

"Morderstwo w hotelu Hilton" ogląda się całkiem nieźle. Mógłby być wprawdzie nieco krótszy i żwawszy, ale miłośnicy gatunku mogą się na niego wybrać.


50

Morderstwo w hotelu Hilton nie jest filmem, którego mocną stroną jest fabuła. Broni go jednak świetna atmosfera i zacięcie reżysera do uwieczniana na taśmie współczesnej historii, która dzieje się na naszych oczach.


Proszę czekać…