Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach 2017

How to Talk to Girls at Parties 2017

Big fcb4390a b784 4aa0 9009 1f43e84db5c6
57
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
2
Neutralne
4
Negatywne
1
  • Polska premiera 10 sie 2018 (2018-08-10)
  • Światowa premiera 21 maj 2017 (2017-05-21)
  • Gatunek Komedia, Muzyczny, Romans, Sci-Fi
  • Kraj Wielka Brytania, USA
  • Reżyseria John Cameron Mitchell
  • Scenariusz Philippa Goslett, John Cameron Mitchell
  • Aktorzy Nicole Kidman, Ruth Wilson, Elle Fanning

Londyn, 1977 rok. Młody punk Enn (Alex Sharp) wraz ze swoimi kumplami Johnem i Vic’iem przypadkowo trafiają na dziwną imprezę studentów z zagranicznej wymiany. Na domówce Enn spotyka piękną i tajemniczą Zan (Elle Fanning), która chce, by chłopak „pokazał jej” punk. Zaczyna się 24-godzinna przygoda pełna muzyki, imprezowania i niszczenia mienia publicznego. Bohater szybko zakochuje się w dziewczynie, która tak naprawdę jest kosmitką, a rzekoma zagraniczna wymiana okazuje się być z innej galaktyki.

Recenzje

67

"Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach" to w gruncie rzeczy ubrana w krzykliwy kostium konwencjonalna opowieść o trudach dorastania, buncie i poszukiwaniu siebie.


65

Film Mitchella wciąż broni się jednak charakterem i wrażliwością - na tyle wyraźnymi, że powinny trafić do większości widzów w poszukiwaniu niekonwencjonalnego kina. Jest zabawnie, intensywnie, z punkowym zacięciem.


60

Nie do końca wykorzystano potencjał oryginalnego opowiadania, ale zostało to wynagrodzone klimatem i charakterystycznymi kreacjami aktorskimi.


60

Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach jest szaloną imprezą, z której pamięta się tylko migotliwe obrazki. Ale za to jakie!


60

Film ogląda się tak, jak kosmiczna sekta studiuje Ziemian – chłodnym okiem, bez emocji i zaangażowania.


50

Rozkrzyczane koncerty z jednej strony i psychodeliczne tripy z drugiej; brak jednak autentycznej, udzielającej się emocji.


40

Być może znajdą się jacyś miłośnicy swobody twórczej i abstrakcji, którzy kupią ten imponujący wizualnie produkt, ale ja nie zaliczam się do tego grona.


?

Jeżeli ktoś pokochał surrealizm i odczytał, Swiss Army Man nie tylko dosłownie, to zgodzi się, że film Jak podrywać dziewczyny na prywatkach może stanąć z nim w szranki. Takich świrów, hiper inteligentnych, ale niegrzecznych, kino potrzebuje.


?

Nie jest to niegrzeczny film, jakiego można spodziewać się po opisie, ale dzięki charyzmatycznej parze bohaterów trzyma uwagę widza aż do zaskakująco niecukierkowego finału.


Proszę czekać…