Droga Aszera 2017

Scaffolding 2017

Big 7890774a ffe5 4b35 b31e edede305f076
64
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 7 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
5
Neutralne
0
Negatywne
1
  • Polska premiera 17 lis 2017 (2017-11-17)
  • Światowa premiera 20 maj 2017 (2017-05-20)
  • Gatunek Dramat
  • Kraj Izrael, Polska
  • Reżyseria Matan Yair
  • Scenariusz Matan Yair
  • Aktorzy Asher Lax, Ami Smolartchik, Yaacov Cohen

Fabuła koncentruje się wokół 17-letniego Aszera, któremu impulsywna natura od zawsze przysparza kłopotów w szkole i poza nią. Ojciec chłopaka widzi w synu przede wszystkim spadkobiercę, któremu powierzy rodzinną firmę zajmującą się budową rusztowań. Tymczasem Aszer nawiązuje bliską relację z nauczycielem literatury Ramim, dzięki któremu odkrywa, że istnieje świat poza biznesem ojca. Przynajmniej do chwili, kiedy tragiczny wypadek wszystko zmienia...

Recenzje

70

"Droga Aszera" jest wyboista i pełna zakrętów. Choć może wydawać się prosta i monotonna, to co rusz oferuje Aszerowi niespodzianki.


70

Droga Aszera to nie jest proste kino drogi, a bardzo skomplikowana próba walki z napierającą rzeczywistością i wymaganiami środowiska oraz standardami społecznymi, wśród których żyjemy. Trudny film, wyboista droga i marzenie o Stowarzyszeniu Umarł...


70

To urocza i prosta, acz w swej prostocie ujmująca, opowieść o życiu, sposobach jego prowadzenia i doznawania oraz konfliktach, jakie niejednokrotnie stają się dziełem naszych dusz i serc.


67

Wciąż pozostaje skromny, nieefektowny i nieco matowy – jak kawałek wycięty z życia, a nie wykreowana, udramatyzowana historia – ale wchodzi w ciemniejsze i bardziej tajemnicze rejony.


67

Film nie jest nowatorski, sporo w nim ogranych motywów. Tematyka poruszana była wielokrotnie. To prosta historia, ale nie pozbawiona zalet.


40

Film, w którym gra toczy się wyłącznie o tak wysokie stawki, byłby może do uratowania, gdyby udało wypełnić go przynajmniej chwytającym za gardło patosem.


?

"Droga Aszera", na początku poplątana, może okazać się kiedyś się prosta i całkiem dobrze oznakowana. Również bezpieczna.


Proszę czekać…