Soyer 2017

2017

Big ea515dab f141 428f 884c df78ee28d048
44
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 5 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
2
Negatywne
3
  • Polska premiera 17 lis 2017 (2017-11-17)
  • Światowa premiera -
  • Gatunek Komedia, Dramat
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Łukasz Barczyk
  • Scenariusz Łukasz Barczyk
  • Aktorzy Cezary Kołacz, Maciej Musiałowski, Marianna Zydek

Soyer jest młodym chłopakiem, który gardzi konsumpcją, konformizmem i wszystkim co związane jest z kulturą masową. Niektórzy mają go za wariata, inni za idiotę, a jeszcze inni... za zbawiciela. Po tym jak jego matka trafia do szpitala, cała odpowiedzialność za Soyera spada na jego piękną siostrę - Małgosię. Pewnego dnia rodzeństwo wyrusza na wycieczkę w góry. Towarzyszy im mąż Małgosi - ambitny pracownik banku o imieniu Janek. Soyer próbuje zarazić towarzyszy podróży swoim światopoglądem. Ma zamiar robić to nawet wbrew ich woli. Wszystkie chwyty są dozwolone. Niewinna przejażdżka zamienia się w emocjonującą wyprawę, która zmieni wszystkich jej uczestników bezpowrotnie.

Recenzje

50

"Soyer" to ambitny projekt, który, poniekąd z nadania, musi chwytać wiele srok za ogon, by dać młodym studentom jak największe pole do aktorskiego popisu.


50

Disco i chrześcijaństwo; momenty szczerego śmiechu i chwile żenady – wszystko podane w autotematycznym sosie i kreatywnej formie anty-artystycznej.


40

"Soyer" ładnie wpisuje się w negatywne rozumienie "pretensjonalności": stopień naprężenia ambicjonalnych muskułów nie znajduje tu bowiem ekranowego uzasadnienia. Zamiast artystycznego nieba jest piekło dobrych chęci.


40

„Soyer” to film dyplomowy studentów PWST w Łodzi. Co jest najlepszym podsumowaniem tego filmu.


40

Najnowszy film Łukasza Barczyka jest przypowieścią o narodzinach religii: o tym, jak pewna ekscentryczna postać zaczyna funkcjonować w zbiorowej świadomości jako ikona i mesjasz. Wszelkie podobieństwa do Jezusa Chrystusa są tutaj nieprzypadkowe.


Proszę czekać…