Pełnia życia 2017/I

Breathe 2017/I

Big 176c446b 12d0 4c63 ade8 e326fc43ef82
60
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
1
Neutralne
7
Negatywne
0
  • Polska premiera 02 lut 2018 (2018-02-02)
  • Światowa premiera 11 wrz 2017 (2017-09-11)
  • Gatunek Biograficzny, Dramat, Romans
  • Kraj Wielka Brytania
  • Reżyseria Andy Serkis
  • Scenariusz William Nicholson
  • Aktorzy Andrew Garfield, Claire Foy, Ed Speleers

Życie Robina było jak marzenie. Przystojny, błyskotliwy, odnoszący sukcesy młody mężczyzna, przykuwający uwagę kobiet, stojący u progu życiowego sukcesu. Aż trudno uwierzyć, że to wszystko przekreślić może jedna diagnoza brzmiąca jak wyrok: polio. Wyniszczająca choroba przykuwa Robina do szpitalnego łóżka, a w końcu doprowadza do para­liżu. Jak w takiej sytuacji odnaleźć siłę do walki? Gdzie szukać nadziei?

Recenzje

67

"Pełnia życia" to mądry seans empatii i udane podejście do motywu przezwyciężania trudności przez siłę ludzkiego ducha, z małą misją - pokazać, że się da, że warto próbować.


60

Piękny obraz z pięknymi ludźmi w pięknym otoczeniu, który wzrusza i porusza, ale nie zmusza do nadmiernej egzaltacji przeżywanych emocji.


60

 Podnoszący na duchu, wzruszający, zabawny i świetnie zagrany.


60

Serkis sprawdził się więc jako filmowy rzemieślnik. Teraz - jeśli chce być artystą tworzącym wyjątkowe dzieła - musi popracować nad głębią swoich opowieści.


60

Poprawnie zrealizowany, schematyczny biopic z dodatkiem melodramatu. Poprawny i bezpieczny byle czegoś nie popsuć.


60

W porównaniu do zbliżonej tematycznie "Teorii wszystkiego" debiut reżyserki Andy'ego Serkinsa wypada dość blado. Nie można jednak odmówić "Pełni życia" pokrzepiającego przesłania.


60

Pełnia życia to dopracowany i całkiem udany, ale niestety jedynie wyciskacz łez.


50

Oczywiście to film, który puszcza w naszą stronę bańki mydlane i ma na celu przekazywanie prawie samych optymistycznych bodźców – chce być antydepresantem kinowym – nie przymykając oczu na realia.


?

"Pełnia życia" to dobrze wykonany film, który powinien widzom przypaść do gustu. Obraz ma bardzo ładne przesłanie, więc dwie godziny spędzone w kinie nie będą czasem zmarnowanym. Poza tym warto zobaczyć Andrew Garfielda w kolejnej bardzo dobrej roli.


Proszę czekać…