Totem 2017/I

2017/I

Big 25278c83 6ecb 4d41 a498 5a6a8d5e4177
17
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 8 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
0
Neutralne
0
Negatywne
6
  • Polska premiera 24 lis 2017 (2017-11-24)
  • Światowa premiera -
  • Gatunek Akcja, Kryminał
  • Kraj Polska
  • Reżyseria Jakub Charon
  • Scenariusz Jakub Charon
  • Aktorzy Karol Bernacki, Małgorzata Krukowska, Joanna Majstrak

Dziki po wyjściu z więzienia zostaje bramkarzem w nocnym klubie. Jego dziewczyna – Dagmara, jedną z pracujących w nim tancerek. Ambicja każe mu szukać lepszego życia i młody chłopak za wszelką cenę chce się wybić z nizin społecznych. Wzorem dla niego jest jego brat Igor – gangster stojący na czele liczącej się na mieście grupy przestępczej. Ten jednak nie chce, aby Dziki wszedł do jego szemranego świata. Wiadomość o ciąży Dagmary zbiega się z brutalnym potraktowaniem dziewczyny przez grupę klientów. Dziki dowiaduje się o dużej transakcji na nielegalnym rynku narkotyków. Postanawia zemścić się na ludziach, którzy chcieli skrzywdzić jego dziewczynę i z pomocą Igora decyduje się obrabować bandytów. Daje to początek emocjonującej walki gangów i spirali zemsty, której nikt nie będzie w stanie już opanować.

Recenzje

30

Miał być polski "Pusher", a wyszło drugie "Miasto prywatne".


20

Fabularny debiut Jakuba Charona zapowiadany był jako kino gangsterskie, którego jeszcze u nas nie było. Jestem w stanie się z tym zgodzić, bo tak złego filmu nie powstydziłby się nawet Patryk Vega.


20

"Totem" to polskie kino gangsterskie. Miotająca się bez wyraźnego kierunku akcja nuży i dezorientuje.


10

Czasami zastanawiam się, jak wygląda plan zdjęciowy tak fatalnych produkcji, bo naprawdę wszystko musi być tu wolną amerykanką.


10

Całość jawi się jako bardzo źle zrealizowany kolaż „Pushera” i „Las Vegas Parano” – przynajmniej tyle udało mi się wyczytać z obrazu.


10

Totem to pozbawiony sensu film, w którym zawodzi wszystko od reżyserii i dialogów, po kreacje aktorskie i sceny akcji. Brak w nim odpowiedniego klimatu, porządnej intrygi, czy po prostu odrobiny szacunku dla widza.


?

Produkcja, w której dostrzegam pewien duży plus i kilka mniejszych, ale niestety nie są one w stanie przykryć słabszych stron tego przedsięwzięcia.


?

Prawdopodobnie miało to być coś, co nawiązuje do estetyki wczesnego Nicholasa Winding Refna obecnej w jego trylogii „Pusher”, gdzie chropowata faktura koegzystuje z psychodelicznymi migotliwymi wizjami będącymi rezultatem spożywania twardych narko...


Proszę czekać…