Życzenie śmierci 2018

Death Wish 2018

Big 3ca44707 f974 447c 9373 74e5b601bb98
55
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 9 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
3
Neutralne
5
Negatywne
1
  • Polska premiera 13 kwi 2018 (2018-04-13)
  • Światowa premiera 01 mar 2018 (2018-03-01)
  • Gatunek Akcja, Dramat, Thriller, Kryminał
  • Kraj USA
  • Reżyseria Eli Roth
  • Scenariusz Joe Carnahan
  • Aktorzy Bruce Willis, Vincent D'Onofrio, Camila Morrone

Paul Kersey (Bruce Willis) jest chirurgiem, który co dzień ratuje ludzkie życie. Gdy nieznani sprawcy dokonują brutalnego napadu na jego rodzinę, po raz pierwszy sam musi zwrócić się o pomoc. Policja pozostaje jednak głucha na jego apele. Zdesperowany mężczyzna postanawia więc własnoręcznie wymierzyć sprawiedliwość. Gdy uwagę mediów przyciągają zabójstwa kolejnych gangsterów, wszyscy zadają sobie jedno pytanie: giną oni z ręki bohatera czy bandyty? Wiedziony pragnieniem zemsty Kersey dostrzega, że może pomóc także innym. Nie każdemu podoba się jednak to, że mężczyzna staje ponad prawem, policja zaś jest coraz bliżej odkrycia tożsamości mściciela.

Recenzje

70

Rozrywkowe i krwawe kino zemsty, które cierpi na trochę problemów, ale nie przesłaniają one jego plusów.


69

Jest wartko, ciekawie i zgrabnie nakręcone. Szału nie ma, ale jak na film do obejrzenia w niedzielę wieczorem rewelacja.


65

Eli Roth osiągnął swój mały sukces, gdyż po raz pierwszy w historii, produkcji spod jego rąk udało się przeskoczyć schodek słabizna i wylądować na stopniu średniak z potencjałem.


60

Film wygląda solidnie, brzmi solidnie, scenografia jest solidna, choreografia scen walki również. Jest to film, który jest wykonany solidnie aż do bólu.


50

Nowe Życzenie śmierci zgodnie z oczekiwaniami nie dorasta oryginałowi do pięt, a Bruce Willis na zamiennik Charlesa Bronsona pasuje jak świni siodło. Ale to nic nie szkodzi.


50

Życzenie śmierci to remake klasyka gatunku, który wyznaczył trend kina opartego na zemście. Szkoda, że wyszło schematyczne i przeciętne kino, obok którego można przejść obojętnie.


50

Tutaj nie ma sensu analizowanie postawy moralnej bohatera i zastanawianie się nad zaletami i wadami, powszechnego dostępu do broni, bo to nie ten film. To proste kino.


50

Jakie czasy, takie "Życzenie śmierci".


33

Sam w sobie jest filmem nie tyle złym, co słabym i zbytecznym – odgrzewanym daniem, które straciło smak.


Proszę czekać…