Coco 2017/I

2017/I

Big 9cba2315 4f0f 40b5 acf6 17ea3dd035b6
84
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 12 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
11
Neutralne
1
Negatywne
0
  • Polska premiera 24 lis 2017 (2017-11-24)
  • Światowa premiera 20 paź 2017 (2017-10-20)
  • Gatunek Animowany, Familijny, Fantasy, Komedia, Musical, Przygodowy
  • Kraj USA
  • Reżyseria Lee Unkrich, Adrian Molina
  • Aktorzy Anthony Gonzalez, Benjamin Bratt, Gael García Bernal

Mały Miguel, zafascynowany grą na gitarze marzy o tym, by pójść w ślady swojego muzycznego idola, Ernesto de la Cruz. Chłopiec - wbrew rodzinnemu zakazowi - za wszelką cenę chce rozwijać swój talent. W tajemniczych okolicznościach trafia do niezwykłej Krainy Zmarłych, gdzie na swej drodze napotyka uroczego oszusta Hektora i z nim odkrywa historię swojej rodziny.

Recenzje

91

Przygody Miguela wskakują na podium moich prywatnych filmów tego roku. I niespecjalnie widzę kandydata, który je stamtąd zgoni.


90

Coco to bez wątpienia jedna z najlepszych animacji od Pixara, co automatycznie czyni z niej jedną z najlepszych animacji w ogóle.


90

Filmy Pixara zawsze będą zajmować bardzo szczególne miejsce w moim cynicznym serduszku. To Wall-E sprawił, że w ogóle zacząłem się interesować kinematografią, a i za dzieciaka oglądało się przecież kultowe już, Toy Story, Potwory i Spółka czy Gdzi...


90

Animacja Pixara przekonuje poważnym, często dostojnym klimatem. Zostawiając dodatkowo widzowi sporo miejsca na zadumę.


90

To produkcja, która bez problemu może konkurować z filmami fabularnymi, albowiem potrafi ukazać nam niesamowicie ujmującą i intrygującą opowieść z wartościowym morałem, która prezentuje się dużo lepiej niż niejeden film.


90

"Coco" jest już tylko o jeden krok od arcydzieła. To wspaniała opowieść o tym, że nawet w drodze na szczyt warto czasem przystanąć i spojrzeć za siebie.


85

Początkowo wątpliwości może budzić brak klarownych motywacji postaci i dość ostra krytyka rodzinnych fundamentów, ale koniec końców twórcy radzą sobie z nadmiarem postaci i wątków, a liberalne przesłanie nabiera bardziej stonowanych kształtów.


83

Rewelacyjna animacja dla całej rodziny. Studio Disney/Pixar udowadnia, że po inspirujące opowieści warto się wybrać nawet w zaświaty.


80

Coco to wspaniała i wzruszająca historia o miłości i sile rodzinnych więzi.


80

Coco to mądre i przepięknie zrealizowane kino drogi zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych widzów.


80

Coco i Pixar kolejny raz pokazują klasę. Wprowadzają widza w niezapomniany świat, w którym królują emocje i elementy folkloru.


60

„Coco” niechybnie odstaje od poprzednich produktów współpracy Disneya z Pixarem (by wspomnieć fantastycznego „WALL-EGO” czy „W głowie się nie mieści”). Mimo to film nadal wart jest uwagi odbiorców – głównie za sprawą fenomenalnej animacji, dopraco...


Proszę czekać…