Morderstwo w Orient Expressie 2017

Murder on the Orient Express 2017

Big 1e2abe58 092d 4d94 a25a eb159e1ea8e9
55
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 15 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
2
Neutralne
10
Negatywne
1
  • Polska premiera 24 lis 2017 (2017-11-24)
  • Światowa premiera 03 lis 2017 (2017-11-03)
  • Gatunek Dramat, Kryminał
  • Kraj USA, Malta
  • Reżyseria Kenneth Branagh
  • Scenariusz Michael Green
  • Aktorzy Johnny Depp, Kenneth Branagh, Daisy Ridley

Ekranizacja klasycznej powieści kryminalnej Agathy Christie, wyreżyserowana przez pięciokrotnie nominowanego do Oscara Kennetha Branagha, z nim samym w roli słynnego detektywa Herculesa Poirot, rozwiązującego zagadkę morderstwa, którego ofiarą w legendarnym pociągu pada szanowany amerykański biznesmen.

Recenzje

70

Produkcja jest bogata wizualnie. Kolory, scenografia, kostiumy i efekty komputerowe tworzą jedną spójną całość a w połączeniu ze świetnym soundtrackiem sprawiają, że film jest bardzo przyjemny dla naszych zmysłów.


66

Opowieść stoi w artystycznym rozkroku, aktorstwo zachwyca, ale tylko połowicznie, a scenariusz nie nadąża za pędzącą akcją, która wiele rzeczy upraszcza, pomija i porzuca, przez co opowieść momentami jest strasznie zagmatwana i ciężka do zrozumienia.


60

Przyjemna i solidna pod względem aktorskim produkcja. Tylko po co właściwie powstała?


60

Film Branagha, jak sugerują w finale twórcy, ma być jedynie początkiem większej kinowej serii, wiele potknięć można mu wybaczyć. Tym razem obędzie się bez Oscarów, ale nadzieja na adaptację godną Agathy Christie wciąż się tli.


60

Najmniej w tym wszystkim jest odchodzenia od fabuły pierwowzoru. Branagh nie próbuje filmu uaktualniać, dostosowywać opowieść do naszych czasów.


55

Nudnawy, niepotrzebny remake, którego obejrzenie na dużym ekranie motywują tylko i wyłącznie walory wizualne.


50

Branagh stworzył kino staroświeckie, które momentami gubi się w efektach specjalnych. Piękno scenerii, w której będzie Orient Express, staje się nieco przytłaczające.


50

Adaptacja słynnej powieści Agathy Christie. Stylowa, alenudnawa i generalnie zbyteczna.


50

Sprawdza się przede wszystkim jako show na kształt "Azji Express”: znani i lubiani aktorzy coś tam robią, coś tam gadają, z czymś tam się zmagają, ale przecież liczy się głównie to, że możemy na nich popatrzeć przez dwie godziny, ogrzać się ich bl...


50

Tym razem Kenneth Branagh zawiódł. Nie udało mu się powtórzyć sukcesu Thora, Kopciuszka czy genialnego Wielkiego hałasu o nic.


50

Jest w nim wiele sprawnie wyreżyserowanych scen i aktorskich popisów, szacunek budzi podejście do scenograficznego i kostiumowego detalu, ale całość wydaje się trochę nijaka.


50

Kiczowaty klimat, czasem traktowany z przymrużeniem oka, czasem ze śmiertelną powagą, a na zakończenie serwowany jest nam zupełnie niepotrzebny nikomu patos.


40

Morderstwo w Orient Expressie, w reżyserii Kennetha Branagha to film jedynie przeciętny, bo nie wykorzystał tego co płynie głównym nurtem. Produkcja skupiła się na szukaniu dopływów i zatraciła się w detalach.


?

Z przyjemnością powracam do ścieżki dźwiękowej autorstwa Patricka Doyle’a. Jest zróżnicowana i fantastycznie współgra z fenomenalnymi kadrami.


?

„Morderstwo w Orient Expressie” to mało angażująca rozrywka, którą spokojnie można sobie podarować. Film może zadowolić miłośników kryminałów, którzy nie znają książkowego pierwowzoru.


Proszę czekać…