Liga Sprawiedliwości 2017

Justice League 2017

Big f1f98e9d bc1e 4fd0 93c4 b03bc3dc21dd
53
FilmRank
Średnia ocena na podstawie recenzji krytyków

Ten film posiada 28 recenzji

Rozkład ocen wystawionych przez krytyków:

Pozytywne
6
Neutralne
13
Negatywne
6
  • Polska premiera 17 lis 2017 (2017-11-17)
  • Światowa premiera 15 lis 2017 (2017-11-15)
  • Gatunek Fantasy, Akcja, Przygodowy
  • Kraj USA
  • Reżyseria Zack Snyder
  • Aktorzy Ben Affleck, Gal Gadot, Henry Cavill

Zainspirowany ofiarnym czynem Supermana Bruce Wayne, który odzyskał wiarę w ludzkość, prosi swojego nowego sprzymierzeńca, Dianę Prince, o pomoc w pokonaniu jeszcze potężniejszego wroga. Nie tracąc czasu, Batman i Wonder Woman starają się znaleźć i przekonać do współpracy grupę metaludzi, która ma stanąć do walki z nowym zagrożeniem. Jednak mimo utworzenia jedynej w swoim rodzaju ligi superbohaterów, złożonej z Batmana, Wonder Woman, Aquamana, Cyborga i Flasha, może być już za późno na uratowanie planety przed atakiem katastroficznych rozmiarów.

Recenzje

70

Lekka i niezobowiązująca rozrywka, na której trudno źle się bawić.


70

Mamy tu do czynienia z próbą odnalezienia swojego stylu przez twórców okrytego złą sławą Kinowego Uniwersum DC. To jednak także opowieść o wspólnocie, jaka w kinie superbohaterskim jeszcze się nie pojawiła.


70

Mamy tu banalną, ale zwięzłą historię, fajnie pokazaną współpracę bohaterów i masę efektownej akcji. Mamy też fatalnego złoczyńcę, kilka durnych zachowań postaci i brak poczucia stawki walki.


70

Z rozwleczonego, utopionego w patosie „Batman vs Superman” wrażenie zrobiło na mnie właśnie starcie charakterów i światopoglądów tytułowych bohaterów, zaś głównego złego nawet nie pamiętam. Podobnie z „Ligą Sprawiedliwości”.


65

Reanimacja uniwersum DCEU wypada więc nieźle, głównie pod tym względem, że w końcu buduje jakieś podstawy pod następne filmy.


65

„Liga Sprawiedliwości” wyciągnęła wnioski z błędów swoich poprzedników i skracając czas swojego trwania oraz prowadząc jedną, a nie wiele historii, potrafi przykuć uwagę widza i zapewnić mu miłej rozrywki przez dwie godziny czasu trwania.


60

Liga Sprawiedliwości nie jest żadnym przełomem w ramach DCEU. Podąża bardziej tropem Batman v Superman: Świt sprawiedliwości niż śladami znacznie bardziej udanej opowieści o Wonder Woman.


60

Jeśli uniwersum DC nie załamie się po tym filmie pod własnym ciężarem, będę czekać z ciekawością na kontynuację.


60

Liga Sprawiedliwości to film zmarnowanej szansy. Film mający masę problemów, ale mimo wszystko mający w sobie coś, co sprawia, że oglądało mi się go dobrze.


60

„Liga Sprawiedliwości” nie uratowała uniwersum DC, ale też go nie pogrążyła.


60

„Liga sprawiedliwości” rodziła się w bólach, lecz w pewien sposób udało się jej naprawić błędy poprzednika. Sam wybierałem się na film z dość mieszanymi uczuciami, lecz zostałem pozytywnie zaskoczony.


55

Wszystkie, bez wyjątku, sekwencje potyczek zostały zamordowane przez brak dynamiki i naturalności.


50

"Liga sprawiedliwości" ma swoje momenty dzięki niezłym dialogom – zgoda, Gal Gadot podtrzymuje dobrą passę jako Wonder Woman, ale film zmierza w przewidywalnym kierunku.


50

Patrzę tak sobie na te eksplozje z zer i jedynek, skaczące ludziki o martwych twarzach oraz fruwające demony, które zgubiły tekstury i pytam: gdzie, do jasnej cholery, podziało się te 300 milionów dolarów?


50

Każdy film coraz klarowniej ukazuje, że w DCEU jest jeszcze potencjał, każda odsłona cyklu jawi się jako miniaturowy chaos. Szkoda, bowiem kolejny wspaniały projekt został zaprzepaszczony przez fatalną wizję twórców.


50

Liga Sprawiedliwości jest złym, albo co najwyżej średnim filmem, pod tym gruzem, w tym czerwonym dymie i ciężarze plastiku zaczyna coś kiełkować.


50

Zapewnia dobrą rozrywkę i choć daleko mu do tego, aby być dziełem znakomitym, to potwierdza fakt, że filmy z uniwersum DC mogą być znacznie lepsze niż Batman v Superman: Świt sprawiedliwości czy Legion samobójców.


50

Fabuła goni do zjednoczenia Ligi, chaos na ekranie drażni, a drętwe sceny komediowe nieudolnie dążą do marvelowskiego klimatu.


50

"Liga sprawiedliwości" okazała się niezdrową mieszanką, której niekonsekwencja, brak fabuły i zero sensu poskutkowało w marnym seansie.


40

Brak konsekwencji, pogardliwe traktowanie widza i dziesiątki klisz trudno zatuszować, dlatego "Lidze Sprawiedliwości" nie pomagają nawet widowiskowe sceny i piękne kadry.


40

To przedziwna walka patosu i humorystycznych inspiracji Marvelem. Bohaterowie upadli i nieprędko się podniosą.


40

Boleśnie niedopracowana wizja dwóch skrajnie różnych twórców jest jedynie smutnym przypomnieniem o tym, jak wielki niewykorzystany potencjał tkwi w tej klasycznej drużynie.


40

„Lidze sprawiedliwości” brakuje fundamentów: przekonującej fabuły, angażujących bohaterów, lekkości i szerszej wizji.


30

Choć pokładałem w niej wielkie nadzieje, Liga sprawiedliwości okazała się jednym wielkim rozczarowaniem - paskudnie zrealizowanym i pozbawionym przyzwoitego scenariusza. Więcej w naszej wideorecenzji.


20

Jeżeli pada w filmie zdanie: Świat cię potrzebuje, to wiedz, że świat nie potrzebuje takiego kina. Liga Sprawiedliwości ma bardzo daleko do pierwszej, nie marząc nawet o ekstraklasie.


?

Justice League to film nierówny – pełen scen, do których z chęcią powrócę, ale też i takich, które powinny zostać potraktowane bardziej na poważnie, dzięki czemu zniknęłoby zagrożenie kinem zbyt infantylnym.


?

Snyder i DC znaleźli w końcu panaceum na wcześniejsze niepowodzenia. Pompatyczność została przełamana udanym humorem, a między bohaterami jest chemia.


?

Liga sama się broni. Widać gołym okiem, że nie mamy do czynienia z majstersztykiem, który zapisze się w pamięci widzów jako wiekopomne dzieło.


Proszę czekać…